Faillissement Drapilux afgewend

Maandag 05 juli 2021

Schmitz Textiles uit Emsdetten wordt grondig geherstructureerd. Liquidatie is afgewend - 106 banen zijn gered.
Faillissement Drapilux afgewend

Schmitz Textiles maakte vandaag bekend dat de ondernemingsraad en de directie van de in Emsdetten gevestigde textielfabrikant (foto) overeenstemming hebben bereikt over de toekomst van het bedrijf.

De nieuwe koers betekent een concentratie op de productie van outdoorstoffen. Het familiebedrijf blijft onder dezelfde naam in een nieuwe richting opereren. In de toekomst zal de textielfabrikant zich concentreren op zijn kerncompetentie: de productie van UV- en weersbestendige polyesterweefsels. De focus ligt dan ook op de productie van luifel-, tent-, maritiem en cabriodakstoffen.

 

Tot nu toe biedt de textielfabrikant met het bekende merk Drapilux uitgebreide, intelligente textieloplossingen voor voornamelijk projectstoffeerders. Door de hoge loon- en energiekosten en de steeds strengere regelgeving heeft het familiebedrijf lang geworsteld om zich in deze markt te handhaven en zich daarbij winstgevend en toekomstbestendig te positioneren.

 

Nadat meerdere reorganisatiepogingen de afgelopen jaren niet tot het gehoopte economische succes hadden geleid, zorgde de coronapandemie ervoor dat het bedrijf in 2020 verder in financiële moeilijkheden kwam. De afgesproken randvoorwaarden voor de herschikking zijn de inkrimping van het personeelsbestand naar 106 medewerkers en loonsverlagingen voor de medewerkers.

 

Hiertoe zijn ondernemingsraad en directie een sociaal plan overeengekomen. Verschillende scenario's waren vooraf onderzocht en het bereikte akkoord was de enige manier om een ​​toekomst voor Schmitz Textiles mogelijk te maken.



Links

www.schmitz-werke.com
www.schmitz-textilles.com
www.drapilux.com

Tags

Nieuws, interieur, faillissement, doorstart, reorganisatie, bankroet, insolventie, boeken neerleggen, overname, herstrucurering, textiel, gordijnen, outdoor, buiten, tuin, brandvertragend, project, stof, outdoortextiel, screens, parasols, luifel, #drapilux, #schmitztextiles, #schmitzwerke

Gerelateerd nieuws
Sterke registratie Texprocess
De beurs Texprocess 2026 heeft nu al sterke registratiecijfers. Op de beurs presenteert de sector zich op belangrijke toekomstige thema's.
lees verder
 
Vertrek Niek Rongen
lees verder
Intr opent vestiging Amsterdam
Groothandel Intr opent een nieuwe Intr Point Amsterdam, dat sinds 11 augustus operationeel is voor klanten. Tegelijkertijd sluit de vestiging in Hoofddorp haar deuren.
lees verder
Trendz: variatie voor inspiratie
[Sponsored artikel] - Ontdek tijdens Trendz Najaar 2025 in de Evenementenhal in Gorinchem de kracht van variatie voor inkoop en inspiratie: voor ieder wat wils.
lees verder
Belang duurzaamheid voor klant
Steeds meer consumenten vinden duurzaamheid belangrijk bij hun aankoopbeslissing. Dat is een kans voor de hele sector: van retailer tot producent. Reden voor brancheorganisaties Inretail en Modint voor een campagne die feiten over duurzaamheid scheidt van fabels.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden