Slaapgebrek slecht voor arbeidsproductiviteit

Woensdag 27 mei 2015

Een belangrijk extra argument voor het verkopen van een goed bed? Niet roken of drinken tast arbeidsproductiviteit het meest aan, maar slaapgebrek: een goed bed kan dus geld opleveren!
Slaapgebrek slecht voor arbeidsproductiviteit

Het NRC publiceerde gisteren een samenvatting van een onderzoek van het onderzoeksbureau Rand Europe en de universiteit van Cambridge. Daaruit bleek dat te weinig slaap de werknemers in Groot-Britannië het meest parten speelt.

21.000 Werknemers van bedrijven die meededen aan de verkiezing Britain’s Healthiest Company werden ondervraagd. Wat blijkt? Personeel dat zes uur of minder per nacht sliep is stukken minder productief dan collega’s die zeven of acht uur sliepen.
Tevens wordt er overigens minder gepresteerd door werknemers die fysiek weinig deden, financiële zorgen, psychische klachten of spierklachten hebben. Dat geldt ook voor personeel dat wordt gepest, onder druk staat of mantelzorger is.

Obesitas, roken of drinken leek -althans op korte termijn- geen invloed te hebben. Wellicht zou dit op langere termijn wel van invloed kunnen zijn. Een andere verklaring is dat de ondervraagden zelf hun formulieren invulden waarbij productiviteit te hoog werd ingeschat en slechte eigenschappen werden afgevlakt. De meerderheid van de ondervraagden was hoogopgeleid en driekwart was kenniswerker.



Links

www.nrc.nl
www.rand.org

Tags

Nieuws, interieur, wonen, slapen, slaap, slaapgebrek, onderzoek, economie, arbeid, arbeidsproductiviteit, bed, ledikant, matras

Gerelateerd nieuws
Visgraat vloer: tijdloze elegantie thuis
[Sponsored artikel] - Op zoek naar een vloer die zowel stijlvol als tijdloos is? Bij Laminaat-plaza vind je een uitgebreide collectie laminaatvloeren, waaronder prachtige visgraat patronen die perfect passen in elk interieur.
lees verder
Stand van zaken Belgische meubelindustrie
Rondom de Internationale Meubelbeurs in Brussel, van 2 tot en met 5 november, publiceert Fedustria altijd een conjunctuurbericht over de Belgische meubelindustrie.
lees verder
Omzet NL-retail september 2025 groeit
De Nederlandse detailhandel heeft in september 3,8% meer omgezet dan in september 2024, volgt uit cijfers van het CBS.De interieurbranche groeide mee.
lees verder
Leenbakker winkels deels naar Jysk
Jysk neemt negen locaties over van Leen Bakker België, dat recent de verkoop van alle 44 winkels heeft aangekondigd.
lees verder
Preview Meubelbeurs Brussel 2025
Van zondag 2 tot en met woensdag 5 november toont Meubelbeurs Brussel weer de veelzijdigheid van de Europese interieurwereld. Van Pools eikenhout tot Spaanse matrassen en Belgische meubelklassiekers.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden