Groei detailhandel in juli

Dinsdag 02 september 2025

De Nederlandse detailhandel zet 5% meer om in juli, ook de winkels in woninginrichting laten een duidelijke groei zien.
Groei detailhandel in juli
Groei detailhandel in juli Groei detailhandel in juli

De detailhandel in Nederland heeft in juli 5,0% meer omgezet dan in juli 2024, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 3,2% hoger. De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide met 4,9% en de omzet van de foodsector (winkels in voedings- en genotmiddelen) met 5,2%. Online is 6,2% meer omgezet dan een jaar eerder.


De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide in juli 2025 met 4,9%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 4,1% hoger dan een jaar eerder.

De winkels in recreatieartikelen, de winkels in schoenen en lederwaren, de drogisterijen, de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren), de winkels in meubels en woninginrichting, en de kledingwinkels hebben in juli 2025 allemaal meer omgezet dan in juli 2024. De winkels in consumentenelektronica hebben echter in juli minder omgezet dan een jaar eerder.

 

De onlineomzet was in juli 6,2% hoger dan in juli 2024. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 9,8% meer omgezet. De onlineomzet van winkels, waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multichannelers), was 0,8% hoger.

 

De onlineomzet van de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen, de winkels in consumentenelektronica en de winkels in overige non-foodartikelen lag in juli 2025 hoger dan in juli 2024. De onlineomzet van winkels in kleding was echter lager dan een jaar eerder.



Links

www.cbs.nl

Tags

nieuws, interieur, omzetontwikkeling, groei, detailhandel, juli, food, nonfood, online, winkels, recreatieartikelen, supermarkten, schoenen, lederwaren, drogisterijen, doehetzelfartikelen, meubels, woninginrichting, kledingwinkels, webshops, multichannel, voedingsmiddelen, nonfoodartikelen, kleding, #cbs

Gerelateerd nieuws
Eerste exposanten MBB bekend
Meubelbeurs Brussel (MBB) geeft meer inhoud aan het campagneconcept 'Enter the Decosystem'. De organisatie plaatst natuur, duurzaamheid en beleving centraal en maakt tegelijk de eerste exposanten voor de komende editie bekend.
lees verder
 
Minder winkels, meer online verkoop
lees verder
Kaufland opent Nederlandse webshop
De grote Europese marktplaats Kaufland, zusterbedrijf van onder meer de Lidl, komt nu ook naar Nederland en gaat de strijd aan met concurrenten Amazom en Bol.
lees verder
Koelnmesse neemt Design Post over
Design Post in Keulen komt vanaf 1 januari 2027 in handen van Koelnmesse. Met de overname verdwijnt het huidige showroomconcept en krijgt de locatie een nieuwe functie binnen het portfolio van de beursorganisatie.
lees verder
 
Freistil toont heruitgave bank
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden