Groei detailhandel in juli

Dinsdag 02 september 2025

De Nederlandse detailhandel zet 5% meer om in juli, ook de winkels in woninginrichting laten een duidelijke groei zien.
Groei detailhandel in juli
Groei detailhandel in juli Groei detailhandel in juli

De detailhandel in Nederland heeft in juli 5,0% meer omgezet dan in juli 2024, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 3,2% hoger. De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide met 4,9% en de omzet van de foodsector (winkels in voedings- en genotmiddelen) met 5,2%. Online is 6,2% meer omgezet dan een jaar eerder.


De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide in juli 2025 met 4,9%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 4,1% hoger dan een jaar eerder.

De winkels in recreatieartikelen, de winkels in schoenen en lederwaren, de drogisterijen, de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren), de winkels in meubels en woninginrichting, en de kledingwinkels hebben in juli 2025 allemaal meer omgezet dan in juli 2024. De winkels in consumentenelektronica hebben echter in juli minder omgezet dan een jaar eerder.

 

De onlineomzet was in juli 6,2% hoger dan in juli 2024. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 9,8% meer omgezet. De onlineomzet van winkels, waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multichannelers), was 0,8% hoger.

 

De onlineomzet van de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen, de winkels in consumentenelektronica en de winkels in overige non-foodartikelen lag in juli 2025 hoger dan in juli 2024. De onlineomzet van winkels in kleding was echter lager dan een jaar eerder.



Links

www.cbs.nl

Tags

nieuws, interieur, omzetontwikkeling, groei, detailhandel, juli, food, nonfood, online, winkels, recreatieartikelen, supermarkten, schoenen, lederwaren, drogisterijen, doehetzelfartikelen, meubels, woninginrichting, kledingwinkels, webshops, multichannel, voedingsmiddelen, nonfoodartikelen, kleding, #cbs

Gerelateerd nieuws
Design Meesterwerk
Jori introduceert met Andante een relatief lichte relaxfauteuil die gepositioneerd moet worden als een design meesterwerk, ontworpen door Jean-Pierre Audebert.
lees verder
Interesse in Fonq
De curatoren melden dat er veel interesse is in de woonwebshop Fonq uit Utrecht die eind maart failliet is gegaan. Een doorstart is dus mogelijk.
lees verder
 
Van der Veen nieuwe ceo Eichholtz
lees verder
Zachtheid als nieuwe luxe
Artelux, net als De Ploeg, Kendix en Loft79 een merk van Artex, introduceert voor 2026 een nieuwe collectie met tactiele, natuurlijk ogende materialen die voelt als thuiskomen.
lees verder
Innovatie awards 2026
Innovatie als antwoord: de beurzen Techtextil en Texprocess in Frankfurt belonen oplossingen voor wereldwijde uitdagingen met de Innovation Awards 2026.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden