Geen foutje, maar de ster

Dinsdag 22 december 2020

Toen karpettenspecialist Jan Kath in januari 2020 de collectie voor Russia With Love introduceerde was de drukker van het promotiemateriaal in de war. De kleuren aan de randen van de foto's waren vast een foutje. Niet dus, en nu zijn die strepen de ster van een nieuwe collectie.
Geen foutje, maar de ster

De eerdere collectie van Jan Kath, From Russia with Love, was een ode aan het oude rusland, met motieven afgeleid van traditionele sjaals en hoofddoeken die nog steeds door oude Russische vrouwen gedragen worden. Qua patronen werd de fabrikant ook geïnspireerd door tapijten die in Rusland gemaakt werden rond 1900.

 

Voor de campagne van de collectie diepte de ontwerper een reeks oude, weinig bekende foto's van Sergey Mikhaylovich Prokudin-Gorsky op uit een fotoarchief. In 1909 vertrok fotograaf Gorsky namens de tsaar om het leven in het hele Russische rijk voor het eerst vast te leggen in kleur. Door de techniek van toen hadden de foto’s bijzondere kleurrijke randen en soms vlekken.

 

In de nieuwe Gorski collectie heeft Jan Kath van deze kleurrijke fotografische rand de ster van de collectie gemaakt. Klanten kunnen de kleurniveaus en texturen aanpassen, waardoor de tapijten perfect in bestaande interieurs passen. Met de hand geknoopt van Tibetaanse hooglandwol en Nepalese brandnetelvezel, is het kleurrijke frame rond het verder ingetogen ontwerp de echte blikvanger.

 

In 2020 was Jan Kath nog exposant op de internationale interieurvakbeurs IMM in Keulen, of dat van 19-23 januari 2022 weer het geval is, is nog niet duidelijk.



Links

www.imm-cologne.com
www.jan-kath.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, residentieel, vloerbedekking, vloer, tapijt, karpet, oosters tapijt, pers, perzen, ziegler, kelim, kleed, #Gorski, #fromrussiawithlove, #jankath, #imm, #immcologne, #imm20, #imm2020, #imm2022

Gerelateerd nieuws
Houtsnippers in je tuin
[Sponsored artikel] - Een tuin blijft makkelijker netjes wanneer de bodem goed en gelijkmatig is afgedekt. Losse grond droogt minder snel uit en krijgt minder ruimte voor onkruid.
lees verder
Kaufland opent Nederlandse webshop
De grote Europese marktplaats Kaufland, zusterbedrijf van onder meer de Lidl, komt nu ook naar Nederland en gaat de strijd aan met concurrenten Amazom en Bol.
lees verder
Traprenovatie met Marmoleum
Vicstairs introduceert Linostairs: nieuw trapconcept brengt Marmoleum naar de trap. Een innovatieve combinatie van hout en linoleum biedt nieuwe mogelijkheden voor renovatie- en nieuwbouwprojecten.
lees verder
Veel nieuws over Incoda 2026
Van 21-23 september 2026 komt de interieurbranche samen op Incoda in Gorinchem. Tijdens deze 3 dagen zie je de nieuwste collecties, kleuren en materialen om je advies, showroom, studio of projecten klaar te maken voor het nieuwe seizoen.
lees verder
 
De Cock nieuwe ceo Mohawk
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden