Geen foutje, maar de ster

Dinsdag 22 december 2020

Toen karpettenspecialist Jan Kath in januari 2020 de collectie voor Russia With Love introduceerde was de drukker van het promotiemateriaal in de war. De kleuren aan de randen van de foto's waren vast een foutje. Niet dus, en nu zijn die strepen de ster van een nieuwe collectie.
Geen foutje, maar de ster

De eerdere collectie van Jan Kath, From Russia with Love, was een ode aan het oude rusland, met motieven afgeleid van traditionele sjaals en hoofddoeken die nog steeds door oude Russische vrouwen gedragen worden. Qua patronen werd de fabrikant ook geïnspireerd door tapijten die in Rusland gemaakt werden rond 1900.

 

Voor de campagne van de collectie diepte de ontwerper een reeks oude, weinig bekende foto's van Sergey Mikhaylovich Prokudin-Gorsky op uit een fotoarchief. In 1909 vertrok fotograaf Gorsky namens de tsaar om het leven in het hele Russische rijk voor het eerst vast te leggen in kleur. Door de techniek van toen hadden de foto’s bijzondere kleurrijke randen en soms vlekken.

 

In de nieuwe Gorski collectie heeft Jan Kath van deze kleurrijke fotografische rand de ster van de collectie gemaakt. Klanten kunnen de kleurniveaus en texturen aanpassen, waardoor de tapijten perfect in bestaande interieurs passen. Met de hand geknoopt van Tibetaanse hooglandwol en Nepalese brandnetelvezel, is het kleurrijke frame rond het verder ingetogen ontwerp de echte blikvanger.

 

In 2020 was Jan Kath nog exposant op de internationale interieurvakbeurs IMM in Keulen, of dat van 19-23 januari 2022 weer het geval is, is nog niet duidelijk.



Links

www.imm-cologne.com
www.jan-kath.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, residentieel, vloerbedekking, vloer, tapijt, karpet, oosters tapijt, pers, perzen, ziegler, kelim, kleed, #Gorski, #fromrussiawithlove, #jankath, #imm, #immcologne, #imm20, #imm2020, #imm2022

Gerelateerd nieuws
Uitbreiding de Binnenhuisadviseurs
Smit Wonen in Sfeer, specialist in woontextiel uit Leiden, sluit zich aan bij het collectief van De Binnenhuisadviseurs.
lees verder
Michael naar Woonspecialist
Bij De Woonspecialist, een winkelformule van franchise-organisatie Comafin uit Goor, is een ervaren en bekende, nieuwe formule manager aan de slag gegaan.
lees verder
Jysk heropent drie winkels
Jysk blijft maar bezig met openen: de meubelketen lukte het om in één week tijd nog eens drie compleet vernieuwde winkels in Nederland op te leveren.
lees verder
Veelzijdige VT-Wonen-collecties
Forbo Flooring heeft recent de nieuwe Marmoleum en Novilon VT-Wonen collecties gepresenteerd, die in samenwerking met de designers van het woonblad tot stand zijn gekomen.
lees verder
Lekkage kost echt: duur herstel
[Sponsored artikel] - Een klein scheurtje in een leiding lijkt onschuldig. Totdat je ontdekt dat er vocht in je muur zit, het parket opbolt of er ineens schimmel verschijnt. Dan ontdek je wat een lekkage écht kost: duur herstel!
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden