Drie merken met 1 naam

Dinsdag 20 januari 2026

Anvia presenteert zich voortaan als overkoepelende naam voor drie Nederlandse verlichtingscollecties: Anvia, Iyo by Ferrolight en Japth. Drie merken met een eigen karakter, verbonden door een gedeelde visie op licht, ontwerp en vakmanschap.
Drie merken met 1 naam
Drie merken met 1 naam Drie merken met 1 naam

Onder het thema Past.pure.present.–ready for the future brengt Anvia erfgoed, hedendaags ontwerp en toekomstgericht denken samen in één helder merkenhuis.

 

De oorsprong van Anvia ligt in 1933, toen in Almelo de Algemeene Nederlandsche Verlichtings-Industrie werd opgericht. In de jaren vijftig en zestig groeide het bedrijf uit tot een belangrijke speler in Nederlands lichtontwerp, mede dankzij ontwerpen van Jan Hoogervorst. Armaturen zoals de hengellampen, de Paperclip-wandlamp en Bedlampje 7013 staan nog altijd symbool voor een functionele, sobere ontwerpbenadering. Na een lange periode van stilte werd het merk in 2015 opnieuw geïntroduceerd door Michel Klein (foto 3) met als doel iconische ontwerpen te behouden en opnieuw te positioneren in een hedendaagse context. Binnen de vernieuwde structuur vertegenwoordigt Anvia het tijdloze Nederlandse modernisme. De collectie bestaat uit herkenbare armaturen met een heldere vormtaal.

 

Iyo by Ferrolight richt zich op minimalistisch lichtontwerp waarin techniek een integraal onderdeel is van het ontwerp. De armaturen (foto 2 Zeus Table) combineren innovatieve lichttechnologie met hoge technische precisie, veelal verwerkt in maatwerkoplossingen. De ogenschijnlijk eenvoudige vormgeving verbergt een complex technisch binnenwerk. Ontwerp en productie vinden plaats in Nederland.

 

Japth (Just A Perfect Thing) voegt een uitgesproken grafisch en sculpturaal karakter toe aan het portfolio (foto 1 Kingping). De collectie bestaat uit eigentijdse armaturen met een duidelijke visuele aanwezigheid en omvat ontwerpen van onder anderen Richard Hutten, Daphna Laurens en de gebroeders Belli. Ook deze collectie wordt in Nederland ontworpen en geproduceerd, met aandacht voor materiaalgebruik, lokaal vakmanschap en duurzaamheid.

 

De nieuwe positionering wordt voor het eerst gepresenteerd tijdens Destination Design 2026 in het Klokgebouw in Eindhoven. Daar toont Anvia de drie collecties gezamenlijk, inclusief nieuwe ontwerpen. Hier staat licht centraal als verbindend element binnen het interieur: functioneel, sfeerbepalend en ruimtelijk definiërend.



Links

www.anvia.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, residentieel, project, design, ontwerp, lamp, licht, led, vloerlamp, verlichting, led, armatuur, #anvia, #japth, #iyobyferrolight, #destinationdesign

Gerelateerd nieuws
Kaufland opent Nederlandse webshop
De grote Europese marktplaats Kaufland, zusterbedrijf van onder meer de Lidl, komt nu ook naar Nederland en gaat de strijd aan met concurrenten Amazom en Bol.
lees verder
Koelnmesse neemt Design Post over
Design Post in Keulen komt vanaf 1 januari 2027 in handen van Koelnmesse. Met de overname verdwijnt het huidige showroomconcept en krijgt de locatie een nieuwe functie binnen het portfolio van de beursorganisatie.
lees verder
Materiaal belangrijk bij interieur
[Sponsored artikel] - Het inrichten van een woning draait om veel meer dan het uitkiezen van een mooie kleur voor op de muur of een nieuwe zetel. De focus verschuift naar de materialen waarmee een ruimte wordt opgebouwd.
lees verder
Opening winkel Jysk
Jysk breidt verder uit in Nederland met de opening van een nieuwe winkel in Barneveld. Tegelijkertijd is de winkel in Gouda verhuisd naar een nieuwe, centrale locatie.
lees verder
Nieuwe armaturen bij Internova
Internova breidt het assortiment uit met twee nieuwe armaturen. De Alba Wallwasher richt zich op gelijkmatige wandverlichting, terwijl de vernieuwde Diablo HE inzet op een hogere efficiëntie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden