Drie merken met 1 naam

Dinsdag 20 januari 2026

Anvia presenteert zich voortaan als overkoepelende naam voor drie Nederlandse verlichtingscollecties: Anvia, Iyo by Ferrolight en Japth. Drie merken met een eigen karakter, verbonden door een gedeelde visie op licht, ontwerp en vakmanschap.
Drie merken met 1 naam
Drie merken met 1 naam Drie merken met 1 naam

Onder het thema Past.pure.present.–ready for the future brengt Anvia erfgoed, hedendaags ontwerp en toekomstgericht denken samen in één helder merkenhuis.

 

De oorsprong van Anvia ligt in 1933, toen in Almelo de Algemeene Nederlandsche Verlichtings-Industrie werd opgericht. In de jaren vijftig en zestig groeide het bedrijf uit tot een belangrijke speler in Nederlands lichtontwerp, mede dankzij ontwerpen van Jan Hoogervorst. Armaturen zoals de hengellampen, de Paperclip-wandlamp en Bedlampje 7013 staan nog altijd symbool voor een functionele, sobere ontwerpbenadering. Na een lange periode van stilte werd het merk in 2015 opnieuw geïntroduceerd door Michel Klein (foto 3) met als doel iconische ontwerpen te behouden en opnieuw te positioneren in een hedendaagse context. Binnen de vernieuwde structuur vertegenwoordigt Anvia het tijdloze Nederlandse modernisme. De collectie bestaat uit herkenbare armaturen met een heldere vormtaal.

 

Iyo by Ferrolight richt zich op minimalistisch lichtontwerp waarin techniek een integraal onderdeel is van het ontwerp. De armaturen (foto 2 Zeus Table) combineren innovatieve lichttechnologie met hoge technische precisie, veelal verwerkt in maatwerkoplossingen. De ogenschijnlijk eenvoudige vormgeving verbergt een complex technisch binnenwerk. Ontwerp en productie vinden plaats in Nederland.

 

Japth (Just A Perfect Thing) voegt een uitgesproken grafisch en sculpturaal karakter toe aan het portfolio (foto 1 Kingping). De collectie bestaat uit eigentijdse armaturen met een duidelijke visuele aanwezigheid en omvat ontwerpen van onder anderen Richard Hutten, Daphna Laurens en de gebroeders Belli. Ook deze collectie wordt in Nederland ontworpen en geproduceerd, met aandacht voor materiaalgebruik, lokaal vakmanschap en duurzaamheid.

 

De nieuwe positionering wordt voor het eerst gepresenteerd tijdens Destination Design 2026 in het Klokgebouw in Eindhoven. Daar toont Anvia de drie collecties gezamenlijk, inclusief nieuwe ontwerpen. Hier staat licht centraal als verbindend element binnen het interieur: functioneel, sfeerbepalend en ruimtelijk definiërend.



Links

www.anvia.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, residentieel, project, design, ontwerp, lamp, licht, led, vloerlamp, verlichting, led, armatuur, #anvia, #japth, #iyobyferrolight, #destinationdesign

Gerelateerd nieuws
Interesse in Fonq
De curatoren melden dat er veel interesse is in de woonwebshop Fonq uit Utrecht die eind maart failliet is gegaan. Een doorstart is dus mogelijk.
lees verder
Huus in de problemen
Woonwinkel Huus balanceert op rand van faillissement. De snelle groei heeft veel problemen in organisatie en liquiditeit veroorzaakt.
lees verder
Veranderingen interieurketen
De woonwinkel onder druk: verschuivende macht in de interieurketen, zo wordt gesteld in een artikel van De Interieurclub.
lees verder
Weer nieuwe winkels voor Jysk
Jysk opent in Nederland en België weer een aantal nieuwe winkels en groeit steeds verder door de ombouw van voormalige Leen Bakker panden.
lees verder
Outdoor living in trek op Spoga+gafa
Spoga+gafa 2026 (22–24 juni in Keulen) meldt sterke vraag naar het segment Living, met name binnen de sectoren Outdoor Decoration en Furniture. Hiervoor hebben zich veel exposanten aangemeld.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden