College eert Jan des Bouvrie

Donderdag 22 april 2021

Het Jan des Bouvrie College heeft een ode gebracht aan de vorig jaar overleden interieuricoon en oprichter van het college Jan des Bouvrie met een speciaal behang.
College eert Jan des Bouvrie

Het Jan des Bouvrie college is onderdeel van het ROC van Amsterdam. De kantine van het college, de Brasserie, is behangen met behang met daarop al het werk van des Bouvrie. Het behang is speciaal voor de opleiding gecreëerd.

 

'Na het overlijden van Jan des Bouvrie waren wij op zoek naar een manier om eerbetoon aan Jan te brengen. Het Arsenaal had een afbeelding gemaakt met daarop de hoogtepunten van het werk van Jan. Toen ontstond bij mij het idee om hier een behang van te maken. Het Arsenaal gaf hier toestemming voor en nu een half jaar later heeft het behang een mooie plek in de Brasserie gekregen,' aldus Liesbeth van Velze, docent Jan des Bouvrie College.


Het behang werd deze week door Monique des Bouvrie gelanceerd tijdens de Global Future Week. De Global Future Week is een projectweek waarbij studenten les krijgen van inspirerende gastsprekers en workshops kunnen volgen volgen. Ditmaal werd de projectweek volledig coronaproof georganiseerd. Monique des Bouvrie was tevens een van de sprekers tijdens de projectweek.


Interieurontwerper Jan des Bouvrie heeft in samenwerking met het ROC van Amsterdam het Jan des Bouvrie College opgericht. Jan was als naamgever nauw betrokken bij het onderwijs. Een eigenzinnige en creatieve school waar studenten worden opgeleid tot adviseur, verkoopspecialist of manager in de interieur- of modebranche (BOL-opleidingen niveau 3 en niveau 4). Op het Jan des Bouvrie College leren studenten – door bijvoorbeeld het maken van creatieve opdrachten en moodboards – hun eigen creativiteit te ontwikkelen en om hun product te verkopen. Studenten leren hoe ze een winkel runnen, een administratie bijhouden en hoe ze de inkoop regelen, en daarnaast krijgen ze les over stoffen, modegeschiedenis en woonstijlen en leren ze alles over styling.




Links

www.rocva.nl
www.jandesbouvriecollegeamsterdam.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, residentieel, project, kantoor, ontwerp, design, ontwerp, outdoor, tuinverlichting, spot, behang, college, school, studie, cursus, mbo, onderwijs, opleiding, jan des bouvrie, #jandesbouvriecollege, #moniquedesbouvrie, #desbouvrie, #rocva

Gerelateerd nieuws
Imm voor 70 procent vol
Met nog een half jaar te gaan tot Imm Cologne 2026 van start gaat is circa 70% van de beursvloer volgens Koelnmesse gereserveerd. Van 20-23 januari 2026 is het event weer het internationale startpunt van het interieurjaar.
lees verder
 
Nieuwe winkel Antwerpen
lees verder
Collett & Victor afgebrand
Een felle brand heeft dinsdag15 juli het hoofdkantoor van zitmeubelfabrikant Collett & Victor in Emelgem volledig in de as gelegd. De rookpluim was tot kilometers ver te zien en bij de brand is asbest vrijgekomen.
lees verder
Idd Cologne kiest voor de stad
De beursvloer verdwijnt. In plaats daarvan: de stad. Met deze strategische koerswijziging maakt Idd Cologne 2025 een opvallend statement. Van 26-29 oktober verandert Keulen in een podium voor high-end interieurdesign. Niet in beurshallen, maar midden in de stad.
lees verder
 
Showup 25: kleur en karakter
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden