Woningmarkt heeft het zwaar

Dinsdag 18 januari 2022

De woningmarkt heeft het zwaar. Er staan steeds minder woningen te koop terwijl de prijzen blijven stijgen en de gemiddelde verkooptijd steeds korter wordt, aldus dataspecialist Matrixian Group.
Woningmarkt heeft het zwaar
Woningmarkt heeft het zwaar Woningmarkt heeft het zwaar Woningmarkt heeft het zwaar Woningmarkt heeft het zwaar

Gevolg van deze ontwikkelingen is dat kopers bereid zijn om steeds meer te betalen. Het gemiddelde bedrag dat in 2021 werd overboden steeg zelfs met 277% (zie 1e grafiek).

 

Uit cijfers van Matrixian Group blijkt dat er vorig jaar 127.487 woningen zijn verkocht, een afname van 5% ten opzichte van het jaar ervoor (133.828). En dat terwijl Nederland al met een woningcrisis kampte. Luke Liplijn, ceo Matrixian Group, spreekt dan ook van een 'zorgwekkende trend', omdat het vinden van een geschikte koopwoning hierdoor nóg lastiger wordt.

 

Het afnemende aantal verkopen kan komen door de gigantisch oplopende prijzen. Zo bedroeg de gemiddelde verkoopprijs in 2021 € 399.684 (grafiek 2). Dat is een stijging van 16% ten opzichte van 2020 (€ 346.005) en zelfs 26% ten opzichte van 2019 (€ 315.997). Woningbezitters denken hierdoor twee keer na voordat ze hun woning te koop zetten, want probeer daarna maar eens aan een andere woning te komen…

 

Naast toenemenden krapte op de woningmarkt worden woningen ook steeds sneller verkocht. Dit is te zien aan de sterk afgenomen verkooptijd, ofwel het aantal dagen dat een woning te koop staat. In 2021 telde de gemiddelde verkooptijd slechts 41 dagen. Dat is een afname van 30% ten opzichte van 2020 (58 dagen) en 45% ten opzichte van 2019 (73 dagen). Zie grafiek 3.

 

De gekte op de woningmarkt vertaald zich logischerwijs ook door naar de bedragen waarmee wordt overboden. In 2021 steeg dit van gemiddeld € 8.425 in januari naar gemiddeld € 31.728 in november, een stijging van maar liefst 277%. Bij populaire woningen en in de Randstad liep dit bedrag zelfs op tot een halve ton. Zo werd er gemiddeld het meest overboden in Haarlem (€ 49.919), Utrecht (€ 49.443) en Heemstede (€ 44.387). Zie grafiek 4

 

Bron: Matrixian Group

Noot: alle cijfers hebben betrekking op de periode januari tot en met november. Bovendien zijn executieverkopen en andere uitschieters die de representativiteit in twijfel trekken niet meegenomen in de analyse.



Links

www.matrixiangroup.com

Tags

nieuws, interieur, woningbouw, prijsontwikkeling, vraag, aanbod, overbieden, beschikbaarheid, daling, bouw, woningvolume, verkopen, randstad, #matrixiangroup

Gerelateerd nieuws
Design Post Keulen krijgt dubbelrol
Design Post Köln maakt in 2026 deel uit van zowel Orgatec als Idd Cologne. De designlocatie wordt een extra presentatielocatie voor Orgatec en vormt het centrale vertrekpunt van het stedelijke concept van Idd Cologne.
lees verder
Stijging ondernemersvertrouwen
Ondanks economische onzekerheid is er volgens onder meer het CBS een sterke stijging van het ondernemersvertrouwen in Nederland dat volgt op een sterke daling een kwartaal eerder.
lees verder
Warmte buiten, frisse lucht binnen
[Sponsored artikel] - Warme zomerdagen wisselen elkaar vlot af met milde, natte winters. Die schommelingen maken het vaak lastig om het binnen in huis aangenaam te houden. Hoe ben je klaar voor elk seizoen?
lees verder
>1.000 Merken op Trendz/Showup
Met ruim 360 exposanten is de beursvloer volledig gevuld en het aantal deelnemers verder gegroeid. Trendz/Showup brengt meer dan 1.000 labels samen van aanbieders in home, flowers, gifts, jewelry, kitchen & tableware, kids en stationery.
lees verder
Acquisitie door Deli Home
Deli Home versterkt haar positie in Spanje met de voorgenomen overname van Amargós, een fabrikant van deurkozijnen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden