Van Esch en Functionals fuseren

Vrijdag 10 januari 2025

De merken Van Esch en Functionals, beiden deel van hetzelfde familiebedrijf uit Goirle, gaan samen verder onder de naam Functionals. Het nieuwe Functionals legt zich toe op het organiseren en inrichten van ruimtes met functionele en duurzaam ontworpen producten die een leven lang meegaan.
Van Esch en Functionals fuseren
Van Esch en Functionals fuseren Van Esch en Functionals fuseren Van Esch en Functionals fuseren

Foto 1 vlnr: Margo Blaakman, Felix van Esch, Kevin van Esch, Simon van Esch, Madelief van Ierschot – van Esch.

 

 

Met een geschiedenis die teruggaat tot 1972, heeft het familiebedrijf Van Esch in de afgelopen decennia een sterke positie opgebouwd als kapstokspecialist en breidde het assortiment uit met producten voor ontmoetingsruimtes, zoals vitrinekasten en afvalbakken. Functionals, opgericht in 2009, richtte zich op designproducten en bracht bijvoorbeeld de Lloyd tafel (foto  2) en Wendela stoel op de markt.

 

Volgens Simon van Esch, directeur van het familiebedrijf, groeiden de merken de afgelopen jaren steeds dichter naar elkaar toe. ‘Van Esch en Functionals delen een passie voor metaal, vakmanschap en tijdloze ontwerpen. De fusie voelt als een logische volgende stap, waarmee we klaar zijn voor de toekomst en onze klanten nog beter kunnen bedienen.’

 

Het nieuwe Functionals werkt met de merkbelofte Organizing Spaces, gebaseerd op het idee dat een goed georganiseerde ruimte rust brengt. De producten worden ontworpen in samenwerking met gerenommeerde Europese ontwerpers, zoals Christoph Seyferth, KASCHKASCH, Boris Berlin en Frans de la Haye. Ze worden vervaardigd in de eigen fabriek in Goirle, met nadruk op eenvoud, vakmanschap en duurzaamheid. Het familiebedrijf biedt vanaf nu ook een garantie van 25 jaar op vrijwel alle producten.

 

De vernieuwde website van Functionals toont een uitgebreide collectie, waaronder kapstokken als Krok en Just, afvalsorteerbakken zoals Ditch en Dunk, de lockerserie Aquarius (foto 3), en vitrinekasten zoals Stolp. Ook de designklassiekers Lloyd en Wendela (foto 4) blijven onderdeel van het assortiment. Functionals presenteert de collectie het hele jaar door in de showroom in Goirle en is dit jaar te zien op evenementen zoals Design District in Rotterdam en 3daysofdesign in Kopenhagen.



Links

www.functionals.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, project, kast, tafel, meubelen, stoel, bank, bijzettafel, salontafel, kruk, meubelmaker, meubel, hout, ambacht, merger, fusie, overname, #functionals, #vanesch

Gerelateerd nieuws
Visgraat vloer: tijdloze elegantie thuis
[Sponsored artikel] - Op zoek naar een vloer die zowel stijlvol als tijdloos is? Bij Laminaat-plaza vind je een uitgebreide collectie laminaatvloeren, waaronder prachtige visgraat patronen die perfect passen in elk interieur.
lees verder
Stand van zaken Belgische meubelindustrie
Rondom de Internationale Meubelbeurs in Brussel, van 2 tot en met 5 november, publiceert Fedustria altijd een conjunctuurbericht over de Belgische meubelindustrie.
lees verder
Omzet NL-retail september 2025 groeit
De Nederlandse detailhandel heeft in september 3,8% meer omgezet dan in september 2024, volgt uit cijfers van het CBS.De interieurbranche groeide mee.
lees verder
Leenbakker winkels deels naar Jysk
Jysk neemt negen locaties over van Leen Bakker België, dat recent de verkoop van alle 44 winkels heeft aangekondigd.
lees verder
Preview Meubelbeurs Brussel 2025
Van zondag 2 tot en met woensdag 5 november toont Meubelbeurs Brussel weer de veelzijdigheid van de Europese interieurwereld. Van Pools eikenhout tot Spaanse matrassen en Belgische meubelklassiekers.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden