Sluiting Leenbakker winkels Benelux

Donderdag 27 november 2025

Leenbakker vertrekt uit België en heeft slechts een deel van de winkels kunnen overdoen aan andere bedrijven. In Nederland zijn er onlangs een paar winkels gesloten.
Sluiting Leenbakker winkels Benelux

Leenbakker (onderdeel van de Home Fashion Group (HFG)) zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Inmiddels is duidelijk dat circa 15 winkels worden overgenomen door branchegenoot Jysk, de Belgische speelgoedketen Dreamland of beddenwinkelketen Swiss Sense. Voor andere vestigingen is geen koper, maar slechts een nieuwe huurder gevonden.

 

Dit betekent hoogstwaarschijnlijk dat eind december de overige winkels failliet worden verklaard en dat voor een groot deel van de werknemers geldt dat ze werkloos worden. Op dit ogenblik lijkt het erop dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.

 

Inmiddels vindt er in Nederland een stille sanering plaats, ondanks een eerdere ontkenning van HFG. De afgelopen periode zijn er winkels in Raamsdonkveer, Schagen, Amsterdam (Westerpark) en Haarlem gesloten. Het is de verwachting dat er de komende maanden nog meer winkels sluiten, mede gebaseerd op een onderzoek naar de toekomst van de winkelformule in Nederland.



Links

www.leenbakker.nl
www.leenbakker.be

Tags

nieuws, interieur, woonwarenhuis, winkelketen, retail, winkels, surseance, betaling, rechtbank, uitstel, verkoop, beschermingsprocedure, medewerkers, vastgoed, investeerder, winkelpanden, vermogen, verlies, ketens, concurrentie, prijs, aanbod, sluiting, overname, winkels, nederland, belgie, #leenbakker, #homefashiongroup

Gerelateerd nieuws
Eerste exposanten MBB bekend
Meubelbeurs Brussel (MBB) geeft meer inhoud aan het campagneconcept 'Enter the Decosystem'. De organisatie plaatst natuur, duurzaamheid en beleving centraal en maakt tegelijk de eerste exposanten voor de komende editie bekend.
lees verder
 
Minder winkels, meer online verkoop
lees verder
Kaufland opent Nederlandse webshop
De grote Europese marktplaats Kaufland, zusterbedrijf van onder meer de Lidl, komt nu ook naar Nederland en gaat de strijd aan met concurrenten Amazom en Bol.
lees verder
Koelnmesse neemt Design Post over
Design Post in Keulen komt vanaf 1 januari 2027 in handen van Koelnmesse. Met de overname verdwijnt het huidige showroomconcept en krijgt de locatie een nieuwe functie binnen het portfolio van de beursorganisatie.
lees verder
 
Freistil toont heruitgave bank
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden