Slotbericht Meubelbeurs Brussel 2017

Dinsdag 21 november 2017

De tachtigste editie van de Meubelbeurs Brussel was positief, ondanks een moeilijk jaar voor de Belgische meubelhandel.
Slotbericht Meubelbeurs Brussel 2017
Slotbericht Meubelbeurs Brussel 2017 Slotbericht Meubelbeurs Brussel 2017 Slotbericht Meubelbeurs Brussel 2017 Slotbericht Meubelbeurs Brussel 2017 Slotbericht Meubelbeurs Brussel 2017

Foto 1. De nieuwe logistieke dienstverlener And2rs pakt het bezorgen van meubelen heel origineel en anders aan; leuk! - 2. Oer-engels: English Chesterfield Company - 3. Prachtige presentaties zoals de Muusze van Gerlin - 4. Na All4home zoekt PR interiors z'n heil op de Meubelbeurs niet alleen met decoratie, maar ook met meubelen in de Living-lijn - 5. Calligaris bewijst dat Italianen als de beste kunnen presenteren - 6. Sitino - recent overgenomen door Mintjens - introduceerde de nieuwe tafel Ovi met onder meer een fraai gemarmerd keramiek blad.

 

 

Volgens de organisatie was meer dan 90% van de exposanten enthousiast over de Meubelbeurs 2017. Na een daling vorig jaar kenden de bezoekerscijfers nu een lichte plus (+2,24%), maar het waren vooral de verkoopcijfers die goed en soms zelfs uitstekend waren.

Het succes van een beurseditie is al lang niet meer af te leiden uit het aantal bezoekers, maar dat is wel de graadmeter waaraan beurzen worden getoetst, aldus directeur Lieven van den Heede. De kwaliteit en het aankooppotentieel zijn moeilijker te meten maar veel belangrijker.

In tegenstelling tot een lichte daling van bezoekers uit België - onder meer door een matige omzet in 2017 -  neemt het aandeel van internationaal bezoek aan Brussel dit jaar verder toe, van 61 naar ruim 62%. Vanuit Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk alsook vanuit Groot Brittannië en Ierland was er weliswaar een lichte daling, maar door de aantrekkende markt in Nederland (+2%) en Frankrijk (+7%) - traditioneel belangrijk voor Brussel - steeg het totale aantal toch. Ook andere landen waren goed voor een stijging (bijna 9%).

Het totale bezoekersaantal van 18.668 steeg met van 409 bezoekers (ruim +2%). Gedurende de beurs hadden veel exposanten nog niet dit gevoel, maar tegen de sluiting op woensdagavond bleek de balans toch doorgeslagen naar de positieve kant.

In totaal waren er 258 exposanten, tien minder dan in 2016, verspreid over zeven hallen op eenzelfde oppervlakte. De presentaties van de collecties worden steeds hoogwaardiger.

Uiteraard zijn ook de Balthazars 2017 weer uitgereikt, daar publiceerden we reeds eerder over.

De volgende Meubelbeurs Brussel is van 4 tot en met 7 november 2018.

 



Links

www.and2rs.com
www.calligaris.it
www.englishchesterfieldcompany.com
www.gerlin.be
www.meubelbeurs.be
www.mintjens.com
www.pr-interiors.com
www.sitino.com

Tags

Meubelbeurs Brussel, beurs, event, evenement, tentoonstelling, meubel, meubelen, wonen, woning, woon, interieur, inrichting, jeugdkamer, slaapcomfort, Kids' corner, Brussels by Night, Nieuws, slaapbranche, slapen, slaapfabrikant, bed, boxspring, lattenbodem, matras, slaapexposant, slaapsegment, slaapconcept, City, Fushion, Mozaïek, award, winnaar, prijs, uitreiking, balthazar, champagne, #balthazar, #meubelbeursbrussel, #and2ers, #calligaris, #englishchesterfieldcompany, #gerlin, #muusze, #printeriors, #sitino

Gerelateerd nieuws
Nieuwe onderstellen Lotus
De Lotus-serie van LD Seating is uitgebreid met twee nieuwe onderstellen. Daarmee krijgt de populaire conferentiestoel, ontworpen door Martin Ballendat, nog meer toepassingen in onder meer werkplekken, hospitality-interieurs en woningen.
lees verder
Imm cologne lanceert india
Koelnmesse, organisator van onder meer Imm cologne, lanceert een nieuw internationaal B2B-event: Imm india. In samenwerking met Indiase brancheorganisaties organiseert de beursgigant op 11–14 maart 2026 een interieurvakbeurs in het India International Convention and Expo Centre in New Delhi.
lees verder
Studenten op DDW
Zes creatieve vakscholen bundelen de krachten voor een gezamenlijke presentatie van studenten op de Dutch Design Week in oktober.
lees verder
Voorlopige insolventie Ceka
De Duitse kantoormeubelfabrikant Ceka is op 2 juli onder voorlopig insolventiebeheer geplaatst. Inmiddels is duidelijk dat de productie in augustus weer volledig wordt opgestart, mede dankzij intensief contact met leveranciers en nieuwe orders.
lees verder
 
Tijsen blijft creatief actief
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden