Overname afgerond

Donderdag 02 april 2026

Overname Leen Bakker en Kwantum is afgerond en deze worden definitief overgenomen van Gilde Equity.
Overname afgerond

De overname van Leen Bakker en Kwantum door Orlando Capital V is afgerond. De ACM was al akkoord en ook de ondernemingsraad, maar nu is het dus daadwerkelijk rond gekomen, schrijft Retailtrends op basis van berichtgeving van Homefashion Group.

 

De Duitse investeringsmaatschappij Orlando Capital V neemt de winkelketens over van Homefashion Group, eigendom van de Nederlandse investeringsmaatschappij Gilde Equity Management. Deze overname werd in februari aangekondigd. Leen Bakker en Kwantum blijven als zelfstandige merken opereren. De nieuwe eigenaar gaat als aandeelhouder samen met het bestaande directieteam de verder ontwikkeling van de ketens vormgeven.

 

De komende periode ligt de focus op het optimaliseren van het assortiment, het verbeteren van de winkelbeleving en het uitbreiden van service en woonadvies. Lopende formulevernieuwingen worden versneld uitgerold. Kwantum gaat het aanbod in raam- en vloeroplossingen verder uitbreiden en Leen Bakker gaat het assortiment van banken, bedden en stoelen 'verdiepen en vernieuwen'. Ook zal worden geïnvesteerd in servicediensten zoals advies aan huis, de inzet van stylisten en uitbreiding van montagediensten.

 

Verder wordt geïnvesteerd in de logistieke keten, het distributienetwerk en de IT-structuur. Tenslotte wordt er ingezet op een betere integratie van online en winkel.



Links

www.kwantum.nl
www.leenbakker.nl
www.homefashiongroup.com

Tags

nieuws, interieur, woonwarenhuis, winkelketen, retail, winkels, overname, intentie, verkoop, beschermingsprocedure, medewerkers, vastgoed, investeerder, winkelpanden, vermogen, verlies, ketens, concurrentie, prijs, aanbod, sluiting, overname, winkels, nederland, belgie, verlies, resultaten, omzetdaling, kostenstijging, bestuur, maatregelen, #leenbakker, #homefashiongroup, #acm, #orlandocapital, #gildeequitymanagement

Gerelateerd nieuws
Eerste exposanten MBB bekend
Meubelbeurs Brussel (MBB) geeft meer inhoud aan het campagneconcept 'Enter the Decosystem'. De organisatie plaatst natuur, duurzaamheid en beleving centraal en maakt tegelijk de eerste exposanten voor de komende editie bekend.
lees verder
 
Minder winkels, meer online verkoop
lees verder
Kaufland opent Nederlandse webshop
De grote Europese marktplaats Kaufland, zusterbedrijf van onder meer de Lidl, komt nu ook naar Nederland en gaat de strijd aan met concurrenten Amazom en Bol.
lees verder
Koelnmesse neemt Design Post over
Design Post in Keulen komt vanaf 1 januari 2027 in handen van Koelnmesse. Met de overname verdwijnt het huidige showroomconcept en krijgt de locatie een nieuwe functie binnen het portfolio van de beursorganisatie.
lees verder
 
Freistil toont heruitgave bank
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden