Omzetdip detailhandel, woninginrichting plusje

Dinsdag 15 maart 2016

Terwijl de Nederlandse detailhandel in januari 1,8% minder heeft omgezet dan in januari 2015, is er online flink meer omgezet. De woninginrichting heeft de winst van vorig jaar vastgehouden.
Omzetdip detailhandel, woninginrichting plusje
Omzetdip detailhandel, woninginrichting plusje

De totale daling van 1,8% (volume -2,5%) is deels te wijten aan een ongunstigere samenstelling van de koopdagen: een vrijdag minder en een zondag meer, zo meldt het CBS. Zowel de winkels in voedings- en genotmiddelen als de winkels in non-food leden omzetverlies.

De omzet van non-food kromp met 2,3%: verkopen -3,6%, de prijzen +1,4%. Alleen de woninginrichting (+0,8%) en de drogisterijen boekten een (bescheiden) omzetgroei. De winst van de woninginrichting in januari 2015 (+3%) is dus ruimschoots vastgehouden.

De online omzet is met ruim 21% gegroeid: multi-channelers +16%, webwinkels +26%.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid, werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, dhz, retail, winkel, shop, outlet, webwinkel, online

Gerelateerd nieuws
Extra aandeelhouder Tica
Rogier Uivel treedt toe als nieuwe medeaandeelhouder van Tica, naast Martijn Cliteur en Robert Segers, die dat sinds 2009 zijn.
lees verder
Woonindustrie: ontzorgt en breidt uit
Tijdens de Najaarsvakdagen sprak Interieurjournaal met Jeroen van der Borg, operationeel directeur van De Woonindustrie. Volgens hem is het succes van het beurscentrum te danken aan meer dan alleen het verhuren van meters.
lees verder
Opening tapijtmuseum
Koningin Maxima heeft afgelopen donderdag 11 september in Genemuiden het gerestaureerde tapijtmuseum geopend.
lees verder
Nieuwe bestuursleden CBM
Koninklijke CBM, de Nederlandse Centrale Bond van Meubelfabrikanten uit Haarlem, heeft per 1 september nieuwe bestuursleden verwelkomd.
lees verder
 
Heimtextil Trends 26/27
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden