Sluiting Leenbakker winkels Benelux

Donderdag 27 november 2025

Leenbakker vertrekt uit België en heeft slechts een deel van de winkels kunnen overdoen aan andere bedrijven. In Nederland zijn er onlangs een paar winkels gesloten.
Sluiting Leenbakker winkels Benelux

Leenbakker (onderdeel van de Home Fashion Group (HFG)) zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Inmiddels is duidelijk dat circa 15 winkels worden overgenomen door branchegenoot Jysk, de Belgische speelgoedketen Dreamland of beddenwinkelketen Swiss Sense. Voor andere vestigingen is geen koper, maar slechts een nieuwe huurder gevonden.

 

Dit betekent hoogstwaarschijnlijk dat eind december de overige winkels failliet worden verklaard en dat voor een groot deel van de werknemers geldt dat ze werkloos worden. Op dit ogenblik lijkt het erop dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.

 

Inmiddels vindt er in Nederland een stille sanering plaats, ondanks een eerdere ontkenning van HFG. De afgelopen periode zijn er winkels in Raamsdonkveer, Schagen, Amsterdam (Westerpark) en Haarlem gesloten. Het is de verwachting dat er de komende maanden nog meer winkels sluiten, mede gebaseerd op een onderzoek naar de toekomst van de winkelformule in Nederland.



Links

www.leenbakker.nl
www.leenbakker.be

Tags

nieuws, interieur, woonwarenhuis, winkelketen, retail, winkels, surseance, betaling, rechtbank, uitstel, verkoop, beschermingsprocedure, medewerkers, vastgoed, investeerder, winkelpanden, vermogen, verlies, ketens, concurrentie, prijs, aanbod, sluiting, overname, winkels, nederland, belgie, #leenbakker, #homefashiongroup

Gerelateerd nieuws
Trendverhaal Showup
Op 1 en 2 februari vindt in de Sugarfactory opnieuw Showup plaats met de nadruk nadrukkelijk op het maakproces achter design. Dat komt vooral tot uiting in de Trendzone, die deze jubileumeditie, een centrale rol speelt.
lees verder
Verdere groei prijs woning
De Nederlandse woningmarkt koelt af, maar er blijven structurele knelpunten zichtbaar. Dat meldt de makelaarsorganisatie NVM makelaars uit Utrecht.
lees verder
 
Mogelijke verkoop Kwantum en Leen Bakker
lees verder
Duurzame tapijttegel
Vloerbedekkingsproducent Forbo Flooring uit Assendelft introduceert de naar eigen zeggen meest duurzame tapijttegels ooit: Tessera Evolve+
lees verder
Megaverlies voor Home Fashion Group
De Home Fashion Group (HFG) heeft de afgelopen twee jaar forse verliezen geleden. Tevens werden weer nieuwe sluiting van Leen Bakker filialen aangekondigd.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden