Duurzame groene gevel

Woensdag 03 augustus 2022

Interieur- en lifestyle merk Essenza Home is gevestigd in een volledig gerenoveerd kantoor in Bunnik. Het kantoor is volledig verduurzaamd en heeft een groene gevel.
Duurzame groene gevel
Duurzame groene gevel

De groene gevel van Mobilane draagt niet alleen bij aan de duurzaamheidsvisie van Essenza Home maar zorgt ook voor een warm welkom voor haar retailers, klanten en personeel. Het pand is tijdens de verbouwing volledig verduurzaamd, waarbij de groene Mobipanel-gevel een logische keuze was.

 

De groene wand op twee gevels aan de buitenkant is een echte eyecatcher. Floor Smits, head of brands en tweede generatie in het familiebedrijf: 'Als familiebedrijf vinden we het belangrijk ons te focussen op de lange termijn. Bij de verbouwing hebben we daarom flink geïnvesteerd in duurzame oplossingen. Toen we kennismaakten met de mogelijkheden van een verticale tuin voor de gevel, waren we daar gelijk weg van. De groene wand heeft veel voordelen; zoals zuivering van de lucht, meer biodiversiteit en het biedt een fijn onderkomen aan bijen en andere insecten. Tot slot willen we hiermee een statement maken en laten zien dat we ons inzetten voor een duurzame wereld.'

 

De bijna 10.000 planten zijn in modulaire cassettes en pixels aan de profielen geïnstalleerd. De cassettes zijn gemaakt van een brandvertragend EPP (B-s2, d0). Dit materiaal is licht, UV-bestendig, luchtdoorlatend (voor een goede wortelgroei) en volledig recyclebaar. Een geautomatiseerd irrigatiesysteem voorziet de Mobipanel groene wanden van water en voedingsstoffen.

 

De planten die gebruikt worden in het Mobipanel systeem worden op de productielocatie Dartplant onder On the way to Planetproof-certificering gekweekt.



Links

www.essenzahome.nl
www.mobilane.com

Tags

nieuws, interieur, bedtextiel, beddengoed, linnen, lakens, kussens, slopen, lifestyle, badjassen, duurzaamheid, groen, planten, gevel, #essenzahome, #mobilane, #mobipanel

Gerelateerd nieuws
Bekende textielmerken overgenomen
De Vespo Groep neemt een aantal bekende textielmerken - waaronder Cinderella, Damai, DDDDD, en Seahorse - over van Dutch Home Company om deze verder uit te gaan bouwen.
lees verder
Overname afgerond
Overname Leen Bakker en Kwantum is afgerond en deze worden definitief overgenomen van Gilde Equity.
lees verder
 
Jubileumjaar Heditex
lees verder
25 jaar Textiellab
Het Textiellab heeft zich in 25 jaar ontwikkeld van experiment naar internationaal toonaangevend ontwikkelcentrum voor textiel, design
en innovatie.
lees verder
Westwing groeit aanzienlijk in 2025
Westwing overtreft zijn eigen doelstellingen op het gebied van EBITDA, cashflow en marge. Voor 2026 streeft de aanbieder van woon- en interieurartikelen naar verdere groei door uitbreiding, schaalvergroting en een sterkere marktpositie in Europa.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden