Beter Bed blijft groeien

Maandag 18 juli 2016

Ook in het tweede kwartaal prachtige groeicijfers voor slaapretailorganisatie Beter Bed: groei omzet (online 60,2%!), aantal filialen en ebitda. België is opnieuw koploper met een groei van 37,8%!
Beter Bed blijft groeien

In Nederland steeg de omzet met 21,1% mede als gevolg van een aantrekkende vraag, commerciële acties en een hoge orderportefeuille aan het begin van het kwartaal, zo laat financieel directeur Bart Koops (foto) weten.

Oostenrijk, Spanje en België laten in het tweede kwartaal een omzetgroei zien van respectievelijk 21,6%, 14,1% en 37,8%.

In Duitsland daalt de omzet wel: met 2,2%. Maar dat wordt geweten aan de sterke vergelijkingsbasis (like-for-like Q2 2015: 9,4%) en een tegenvallende vraag in de markt. In Zwitserland daalt de omzet ook, met 3,0%.

De totale omzet van de onderneming komt over het eerste halfjaar uit op € 196,6 miljoen, +5,7% ten opzichte van het eerste halfjaar 2015. Dat is volgens Beter Bed ruim beter dan de omzet in vergelijkbare winkels (+3,5%). De online omzet stijgt over het eerste halfjaar met 60,2% naar € 5,4 miljoen.

Als gevolg van verbeterde inkoopcondities en assortimentsaanpassingen is de brutomarge in het tweede kwartaal gestegen naar 57,4% (Q2 2015: 56,7%).

De operationele kosten stijgen in het tweede kwartaal met 8,2% naar € 50,1 miljoen. Over het eerste halfjaar bedraagt de kostenstijging 6,0%. De kosten stijgen onder andere door een toename van het gemiddeld aantal filialen (totaal nu 1.176) als gevolg van expansie en overnames. Daarnaast bedragen de eenmalige lasten, die voor het grootste gedeelte verband houden met de strategieontwikkeling, in het tweede kwartaal circa € 1 miljoen. Exclusief deze eenmalige lasten bedraagt de kostenstijging in het tweede kwartaal 6,0%.

Beter Bed Holding verwacht in het tweede kwartaal een EBITDA van € 4,3 miljoen te realiseren (Q2 2015: € 3,7 miljoen). Door het seizoenpatroon liggen omzet en nettowinst in het tweede kwartaal doorgaans op een lager niveau.

Kortgeleden maakte het bedrijf ook bekend dat het merk M Line van Beter Bed's dochter DBC vanaf eind juni verkocht zal gaan worden via 133 winkels van de Britse slaapketen Dreams.

 



Links

www.beterbedholding.nl
www.dreams.co.uk
www.mline.nl
www.mlineworldwide.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, slapen, slaap, slaapkamer, bed, ledikant, detail, retail, nachtrust, economie, resultaat, winst, omzet

Gerelateerd nieuws
Kave Home stores
Interieurspecialist Eijerkamp heeft vestigingen in Zutphen en Veenendaal, en opent hier de eerste stores in Nederland van het Spaanse merk Kave Home.
lees verder
Woonindustrie: ontzorgt en breidt uit
Tijdens de Najaarsvakdagen sprak Interieurjournaal met Jeroen van der Borg, operationeel directeur van De Woonindustrie. Volgens hem is het succes van het beurscentrum te danken aan meer dan alleen het verhuren van meters.
lees verder
 
Dubbele levensduur matras
lees verder
Nieuwe bestuursleden CBM
Koninklijke CBM, de Nederlandse Centrale Bond van Meubelfabrikanten uit Haarlem, heeft per 1 september nieuwe bestuursleden verwelkomd.
lees verder
 
Heimtextil Trends 26/27
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden