Belastingclaim voor Mohawk

Dinsdag 11 maart 2025

Het Amerikaanse Mohawk, eigenaar van onder andere Unilin vloeren, heeft een claim ontvangen van maar liefst € 1 miljard van de Belgische belastingdienst.
Belastingclaim voor Mohawk

Het Amerikaanse beursgenoteerde vloerenbedrijf Mohawk ­Industries ligt in de clinch met de Belgische fiscus over leningen van een Belgische dochtervennootschap. De Belgische belastingdienst eist een miljard euro, zo meld dagblad De Tijd.

 

Mohawk, bekend door de ­miljardenovername van het West-Vlaamse Unilin, meldt dat de belastingdienst een ­probleem heeft met de onderlinge leningen bij de Belgische dochter IVC. De fiscus is het niet eens met de aftrek van rentes en dividenden. Dat leidde tot extra aanslagen voor de boekjaren van 2017 tot en met 2021, die dus oplopen tot een miljard euro. In dat bedrag zijn boetes inbegrepen, maar nog geen rente vanwege te late betalingen.

 

Het Amerikaanse bedrijf betwist de claims. Het stelt van mening te zijn dat zijn fiscale positie correct is en geeft aan die positie te verdedigen. Volgens De Tijd is deze claim veruit het grootste dossier in de strijd die de Administratie Grote Ondernemingen van de federale overheidsdienst Financiën voert tegen multi­nationals die de winsten van hun Belgische filialen niet correct hebben aan­gegeven.



Links

www.mohawkgroup.com
www.unilin.com
www.ivcgroup.com

Tags

nieuws, interieur, belasting, fiscus, claim, nabetaling, leningen, rente, overname, boetes, betalingen, overheidsdienst, federaal, winst, multinational, amerikaans, europees, dochter, vennootschap, #mohawk, #mohawkgroup, #unilin, #ivc

Gerelateerd nieuws
Materiaal belangrijk bij interieur
[Sponsored artikel] - Het inrichten van een woning draait om veel meer dan het uitkiezen van een mooie kleur voor op de muur of een nieuwe zetel. De focus verschuift naar de materialen waarmee een ruimte wordt opgebouwd.
lees verder
Opening winkel Jysk
Jysk breidt verder uit in Nederland met de opening van een nieuwe winkel in Barneveld. Tegelijkertijd is de winkel in Gouda verhuisd naar een nieuwe, centrale locatie.
lees verder
 
Glue zet zevende editie neer
lees verder
Groei consumptie woninginrichting
De consumptie van huishoudens in Nederland is volgens het CBS in april met 1% gegroeid, vooral duurzame goederen (waaronder woninginrichting) stegen sneller.
lees verder
Idd cologne kiest opnieuw stad
Beurs en showrooms vormen samen één programma in Keulen. De editie van 2026 sluit opnieuw aan op Orgatec en richt zich op wonen, hospitality en design.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden