Achteraf betalen in winkels gaat door

Donderdag 06 februari 2025

Klarna wil niet stoppen met het aanbieden van achteraf betalen voor winkels, mede omdat er vraag is naar dit product.
Achteraf betalen in winkels gaat door

Betaaldienst Klarna is niet van plan gehoor te geven aan de oproep van het Nederlandse kabinet om te stoppen met het aanbieden van achteraf betalen in fysieke winkels, zo meldt het ANP. Dat heeft landenmanager Matthew Scott van het Zweedse fintechbedrijf gezegd in een gesprek met de Tweede Kamer. Klarna is de grootste aanbieder van 'buy now, pay later' (BNPL).

 

Er is nu eenmaal vraag naar het product, zowel bij winkeliers als klanten, aldus Scott. Hij benadrukt dat het bedrijf ook in winkels goed controleert of gebruikers meerderjarig zijn en het product dat zij kopen ook kunnen betalen. Veelal gaat het om mensen die ook online al gebruikmaken van Klarna.

 

De opstelling van Klarna kan concurrenten voor een dilemma plaatsen. Topman Hans Langenhuizen van het soortgelijke bedrijf In3 zegt bijvoorbeeld 'niet altijd een voorstander' te zijn van uitgesteld betalen in stenen winkels. Maar als concurrenten dit wel aanbieden en dat hem klanten dreigt te kosten, sluit hij niet uit dat hij ook mee zal gaan: 'Ik heb wel een bedrijf te runnen.'

 

Andere deelnemers aan het gesprek zijn terughoudender. Billink en Riverty laten weten geen plannen te hebben om hun diensten ook in fysieke winkels te gaan aanbieden. Zij stellen dat hun product is bedoeld om mensen zekerheid te bieden bij onlineaankopen, niet om betalingen uit te stellen.



Links

www.klarna.com

Tags

nieuws, interieur, overheid, maatregelen, brief, tweedekamer, minister, overleg, ministerie, staatssecretaris, financien, rechtsbescherming, betalen, achteraf, aanbieders, providers, klanten, onderzoek, consumenten, schulden, betalingsachterstand, #ministerievanfinancien, #klarna, #billink, #riverty, #in3

Gerelateerd nieuws
HNI neemt Steelcase over
De Amerikaanse kantoormeubelspecialist HNI Corporation neemt branchegenoot Steelcase Inc. over voor circa $ 2,2 miljard. De overname, op 4 augustus bekendgemaakt, brengt twee grote spelers met complementaire portfolio’s en dealernetwerken samen.
lees verder
Belang duurzaamheid voor klant
Steeds meer consumenten vinden duurzaamheid belangrijk bij hun aankoopbeslissing. Dat is een kans voor de hele sector: van retailer tot producent. Reden voor brancheorganisaties Inretail en Modint voor een campagne die feiten over duurzaamheid scheidt van fabels.
lees verder
Uitbreiding Ikea in China
Ingka Group, de grootste Ikea-retailer, heeft officieel zijn online winkel op JD. com gelanceerd, met als doel meer mensen in China te bereiken met zijn aanbod en kennis op het gebied van woninginrichting.
lees verder
Nieuwe vakevents dichterbij
De twee nieuwe vakevents voor de retailbranche van de Trade Mart Utrecht, Jewels & Luxury en Kitchen & Design Days 2026, komen er aan. Maar eerst nog de najaarseditie van de Retailbeurs .
lees verder
Digitaal Product Paspoort
Beaulieu International Group en Digimarc demonstreren digitale watermerken als schaalbare oplossing voor digitale productpaspoorten in de vloerenindustrie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden