Zes jaar cel ex-manager Steinhoff

Donderdag 16 mei 2024

Het boekhoudschandaal Steinhoff blijft voortduren. Opnieuw moet een ex-manager de gevangenis in wegens belastingontduiking.
Zes jaar cel ex-manager Steinhoff

Moebelkultur meldt dat de oud-manager van Steinhoff veroordeeld is tot zes jaar gevangenisstraf en een boete van € 252.000 wegens belastingontduiking (720 maal het dagtarief van € 350). De 65-jarige hoefde echter 'slechts' vier jaar van de gevangenisstraf uit te zitten, omdat het onderzoek zo lang had geduurd.

 

De ex-zaakvoerder werd ervan beschuldigd tussen oktober 2008 en augustus 2012 valse verklaringen te hebben afgelegd bij de fiscus. Dit resulteerde, zo berekende de rechtbank, in een fiscaal verlies van € 6,7 miljoen. De 65-jarige had bekend dat hij opzettelijk de balanswaarden had vervalst, maar dat hij de impact op de belasting niet had gerealiseerd.

 

Bij de straf werd ook rekening gehouden met twee eerdere veroordelingen van de zakenman in verband met particuliere belastingontduiking van € 2,9 miljoen en onjuistheden in balansen. Deze eerdere straffen werden door het huidige vonnis nietig verklaard. Hoewel het nieuwe vonnis nog niet juridisch bindend is, markeert de beslissing van de rechtbank een voorlopig eindpunt in een van de aspecten van het Steinhoff-schandaal, dat ooit werd beschouwd als de op een na grootste meubelgigant van Europa als gevolg van zijn balansmanipulaties in 2017.

 

Bijna twee maanden geleden pleegde de ex-topman van Steinhoff zelfmoord, nadat hij veroordeeld was tot een boete van ruim € 20 miljoen.



Links

www.steinhoffinternational.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, slapen, slaap, slaapkamer, bed, ledikant, bedtextiel, overtrek, boxspring, meubel, tafel, zitmeubel, kast, bijzettafel, salontafel, kapstok, stoel, eetkamer, fauteuil, dressoir, trends, woontrends, interieurtrends, overname, koop, verkoop, acquisitie, schulden, reorganisatie, surseance, personalia, overleden, zelfmoord, zelfdoding, #steinhoff, #steinhoffinternationa

Gerelateerd nieuws
Materiaal belangrijk bij interieur
[Sponsored artikel] - Het inrichten van een woning draait om veel meer dan het uitkiezen van een mooie kleur voor op de muur of een nieuwe zetel. De focus verschuift naar de materialen waarmee een ruimte wordt opgebouwd.
lees verder
Opening winkel Jysk
Jysk breidt verder uit in Nederland met de opening van een nieuwe winkel in Barneveld. Tegelijkertijd is de winkel in Gouda verhuisd naar een nieuwe, centrale locatie.
lees verder
 
Glue zet zevende editie neer
lees verder
Jazz breidt zitcollectie uit
Turri presenteert de nieuwe gestoffeerde collectie Jazz, ontworpen door Giuseppe Viganò. De serie bestaat uit een twee- en driezitsbank en was eerder dit jaar als preview te zien tijdens de Meubelbeurs in Milaan.
lees verder
Groei consumptie woninginrichting
De consumptie van huishoudens in Nederland is volgens het CBS in april met 1% gegroeid, vooral duurzame goederen (waaronder woninginrichting) stegen sneller.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden