Werking Somnox-slaaprobot betwijfeld

Maandag 19 augustus 2019

Verbetert de Somnox-slaaprobot van Auping je nachtrust echt? Somnox beweert in haar reclame van wel, maar geeft in een item van Radar Radio toe dat hier nog geen wetenschappelijk bewijs voor is.
Werking Somnox-slaaprobot betwijfeld

Somnox is het bedrijf van vier ingenieurs uit Delft. Zij waren in 2017 al bezig met de ontwikkeling van een speciaal kussen. Deze slaaprobot moet de slaper door middel van rustgevende geluiden kalmeren. Daarnaast kan het niervormige kussen, dat door Auping geproduceerd wordt en maar liefst € 599 kost, muziek afspelen en volgens het bedrijf het ademhalingsritme van de gebruiker synchroniseren en vertragen. Ook dit zou tot een betere nachtrust leiden. 

 

Neuroloog en somnoloog Myrthe Boss van het Ziekenhuis Gelderse Vallei zegt in een radioitem van Radar dat voor al deze claims te weinig bewijs is. De zaken die Somnox benoemt zijn op zichzelf al weinig onderzocht, maar ook het kussen zelf is amper getest. Somnox zelf deed een test onder 35 mensen, waarvan er maar 22 mensen de test voltooiden. Slechts 11 van hen vonden dat ze beter insliepen.

 

Somnox oprichter Julian Jagtenberg erkent dat het kussen op de markt gebracht is voordat er een wetenschappelijke onderbouwing is voor de positieve claims die het bedrijf doet. Somnox heeft naar eigen zeggen een somnoloog in de arm genomen om hier meer onderzoek naar te doen.



Links

www.auping.com/nl/somnox

Tags

Nieuws, wonen, woon, woning, interieur, inrichting, bed, meubel, slaap, slapen, matras, ledikant, nachtrust, online, e-commerce, interieurwinkel, e-business, Ecommerce, internet, shop, webshop, slaaprobot, nachtrust, robot, review, beoordeling, werking, #radar, #auping, #somnox

Gerelateerd nieuws
Houtsnippers in je tuin
[Sponsored artikel] - Een tuin blijft makkelijker netjes wanneer de bodem goed en gelijkmatig is afgedekt. Losse grond droogt minder snel uit en krijgt minder ruimte voor onkruid.
lees verder
Kaufland opent Nederlandse webshop
De grote Europese marktplaats Kaufland, zusterbedrijf van onder meer de Lidl, komt nu ook naar Nederland en gaat de strijd aan met concurrenten Amazom en Bol.
lees verder
Materiaal belangrijk bij interieur
[Sponsored artikel] - Het inrichten van een woning draait om veel meer dan het uitkiezen van een mooie kleur voor op de muur of een nieuwe zetel. De focus verschuift naar de materialen waarmee een ruimte wordt opgebouwd.
lees verder
Opening winkel Jysk
Jysk breidt verder uit in Nederland met de opening van een nieuwe winkel in Barneveld. Tegelijkertijd is de winkel in Gouda verhuisd naar een nieuwe, centrale locatie.
lees verder
 
Manager Retail voor Sleeptrade
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden