Wellemöbel weer failliet

Zondag 23 december 2018

Opnieuw een schok in de Duitse meubelindustrie: Wellemöbel moest afgelopen week het faillissement aanvragen.
Wellemöbel weer failliet

Het is niet leuk om te moeten melden, maar er blijven maar bedrijven in moeilijkheden komen. Dat is nu het geval voor de bedrijven die onder Wellemöbel vallen (Wellemöbel Beteiligungs GmbH & Co. KG, Wellemöbel Verwaltungs GmbH, Wellemöbel GmbH, MF Bad Lippspringe GmbH en Howelpa Logistik GmbH). Hiervoor is bij het Amtsgericht Paderborn een voorlopige insolventieprocedure aangevraagd, zo meldde Möbelmarkt vrijdag. Curator Frank Kebekus uit Düsseldorf onderzoekt de mogelijkheden voor voortzetting en reorganisatie.

Frank Kebekus was ook al betrokken bij een eerder faillissement van Wellemöbel in mei 2002. In november 2014 dreigde een nieuw faillissement, maar toen gebruikte Wellemöbel als een van de eerste bedrijven in de meubelindustrie de mogelijkheid om te renoveren in eigen beheer.

Wellemöbel produceert slaap- (Foto, Natura; website Welle), kantoor-, jeugd- en babymeubels op de locaties in Bad Lippspringe en Alsfeld en heeft ongeveer 530 mensen in dienst. Het logistieke bedrijf Howelpa, dat meubeldetailhandelaars levert, is gevestigd in Paderborn. De medewerkers zijn op de hoogte gebracht van de aanvraag. Net als andere bedrijven geeft ook Welle geeft als oorzaak een dalende consumentenvraag en felle - en door forse EU-subsidies oneerlijke subsidies - van Oost-Europese bedrijven.

 

P.S. 01-04-2019: Het is niet gelukt een investeerder te vinden. Twee kandidaten hebben deze week laten weten definitief afgezegd, waardoor het faillissement nu definitef is geworden.

 



Links

www.welle.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, meubel, meubels, meubilair, personalia, surseance, failliet, faillissement, bankroet, insolventie, neerleggen boeken, doorstart, overname, curator, #welle, #wellemobel, #wellemoebel, #howelpa

Gerelateerd nieuws
Rupert & Rupert introduceert Soof
Rupert & Rupert breidt de collectie uit met Soof, een nieuwe eetkamerstoel en bijpassende eetbank. Afgeronde vormen, een volledig gestoffeerde afwerking en verschillende combinatiemogelijkheden staan centraal in het ontwerp.
lees verder
Design Post Keulen krijgt dubbelrol
Design Post Köln maakt in 2026 deel uit van zowel Orgatec als Idd Cologne. De designlocatie wordt een extra presentatielocatie voor Orgatec en vormt het centrale vertrekpunt van het stedelijke concept van Idd Cologne.
lees verder
Fest lanceert bijzettafel Otto
Fést werkt voor de nieuwe bijzettafel Otto samen met het Duitse ontwerpduo Haus Otto. Het sculpturale ontwerp is volledig uitgevoerd in roestvrij staal.
lees verder
Warmte buiten, frisse lucht binnen
[Sponsored artikel] - Warme zomerdagen wisselen elkaar vlot af met milde, natte winters. Die schommelingen maken het vaak lastig om het binnen in huis aangenaam te houden. Hoe ben je klaar voor elk seizoen?
lees verder
Acquisitie door Deli Home
Deli Home versterkt haar positie in Spanje met de voorgenomen overname van Amargós, een fabrikant van deurkozijnen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden