Walter Knoll jubileert

Donderdag 09 april 2015

150 Jaar Walter Knoll: De meubelfabrikant werd in 1865 door Wilhelm Knoll opgericht als een leder-shop in Stuttgart, maar fabriceert sinds 1906 meubelen.
Walter Knoll jubileert

Knoll in 1974

 

 

Eigenlijk is Walter Knoll 'pas' sinds 1925 opgericht, als fabriek van gestoffeerde meubelen, daar waar Wilhelm Knoll leer gebruikte. Na grote schade die beide bedrijven opliepen in de tweede wereld oorlog was in 1950 de deelname aan de IMM in Keulen de grote doorbraak van Wilhelm Knoll, het jaar waarin Dieter Knoll het bedrijf overnam van zijn overleden vader.

In 1974 nam Wilhelm Knoll voor het eerst deel aan de Meubelbeurs in Milaan, waar het bedrijf vanaf aanstaande dinsdag ook weer aan deelneemt. Maar dan onder de naam Walter Knoll: Wilhelm wordt in 1985 namelijk overgenomen door Walther Knoll, maar verkoopt de producten onder naam 'Wilhelm Knoll Collection'.
Een jaar later, in 1975, worden ook kantoormeubelen aan het assortiment toegevoegd.

In 1993 wordt de firma overgenomen door de Rolf Benz familie.



Links

www.walterknoll.de

Tags

Nieuws, meubel, meubelen, kantoormeubel, office, meubelfabrikant, Milaan, Salone del Mobile, IMM, meubelbeurs, Keulen, jubileum, Knoll, Walter, Wilhelm.

Gerelateerd nieuws
Eerste exposanten MBB bekend
Meubelbeurs Brussel (MBB) geeft meer inhoud aan het campagneconcept 'Enter the Decosystem'. De organisatie plaatst natuur, duurzaamheid en beleving centraal en maakt tegelijk de eerste exposanten voor de komende editie bekend.
lees verder
Kaufland opent Nederlandse webshop
De grote Europese marktplaats Kaufland, zusterbedrijf van onder meer de Lidl, komt nu ook naar Nederland en gaat de strijd aan met concurrenten Amazom en Bol.
lees verder
Koelnmesse neemt Design Post over
Design Post in Keulen komt vanaf 1 januari 2027 in handen van Koelnmesse. Met de overname verdwijnt het huidige showroomconcept en krijgt de locatie een nieuwe functie binnen het portfolio van de beursorganisatie.
lees verder
 
Freistil toont heruitgave bank
lees verder
Veel nieuws over Incoda 2026
Van 21-23 september 2026 komt de interieurbranche samen op Incoda in Gorinchem. Tijdens deze 3 dagen zie je de nieuwste collecties, kleuren en materialen om je advies, showroom, studio of projecten klaar te maken voor het nieuwe seizoen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden