Walter Knoll jubileert

Donderdag 09 april 2015

150 Jaar Walter Knoll: De meubelfabrikant werd in 1865 door Wilhelm Knoll opgericht als een leder-shop in Stuttgart, maar fabriceert sinds 1906 meubelen.
Walter Knoll jubileert

Knoll in 1974

 

 

Eigenlijk is Walter Knoll 'pas' sinds 1925 opgericht, als fabriek van gestoffeerde meubelen, daar waar Wilhelm Knoll leer gebruikte. Na grote schade die beide bedrijven opliepen in de tweede wereld oorlog was in 1950 de deelname aan de IMM in Keulen de grote doorbraak van Wilhelm Knoll, het jaar waarin Dieter Knoll het bedrijf overnam van zijn overleden vader.

In 1974 nam Wilhelm Knoll voor het eerst deel aan de Meubelbeurs in Milaan, waar het bedrijf vanaf aanstaande dinsdag ook weer aan deelneemt. Maar dan onder de naam Walter Knoll: Wilhelm wordt in 1985 namelijk overgenomen door Walther Knoll, maar verkoopt de producten onder naam 'Wilhelm Knoll Collection'.
Een jaar later, in 1975, worden ook kantoormeubelen aan het assortiment toegevoegd.

In 1993 wordt de firma overgenomen door de Rolf Benz familie.



Links

www.walterknoll.de

Tags

Nieuws, meubel, meubelen, kantoormeubel, office, meubelfabrikant, Milaan, Salone del Mobile, IMM, meubelbeurs, Keulen, jubileum, Knoll, Walter, Wilhelm.

Gerelateerd nieuws
Van ontmoeting naar verdieping
Destination Design 2027 introduceert True Stories: een ode aan de verhalen achter design en een nieuwe ruimtelijke ervaring van Judith Muijs.
lees verder
Opening Habitat in Nederlands
Habitat is nu ook concreet gestart in Nederland en Vlaanderen met een website in het Nederlands en met een volledig online strategie.
lees verder
Hogenkamp versterkt Trademart
Trademart Brussel heeft Jan Hogenkamp benoemd tot business unit manager Home & Living. De voormalig commercieel manager van De Woonindustrie gaat zich richten op de verdere ontwikkeling van de Home & Living-divisie.
lees verder
Red Dot voor Ahrend Cerene
De akoestische kantoorpod Ahrend Cerene heeft een Red Dot Design Award ontvangen. Tegelijk breidt Ahrend de collectie uit met nieuwe uitvoeringen en een samenwerking met het Nederlandse textielbedrijf Byborre.
lees verder
Trends op Incoda 2026
Het interieurvakevent Incoda aanstaande september in Gorinchem breidt het programma uit met trendlezingen, demonstraties en inspirerende interieurmerken.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden