Jaarverslag klachten woonwinkels

Woensdag 08 april 2015

Eind maart is het Jaarverslag 2014 van de Geschillencommissie Wonen weer verschenen. De Geschillencommissie Wonen behandelt klachten van consumenten tegen winkels die keukens, badkamers of spullen voor de inrichting van een woning verkopen.
Jaarverslag klachten woonwinkels

In 2014 waren er 973 klachten in behandeling, waarvan er 738 in dat jaar waren ingediend. De commissie verzond 331 uitspraken en er werden 144 zaken onder leiding van een bemiddelingsdeskundige geschikt. Het grootste deel van deze klachten had betrekking op zitmeubelen en keukens. Daarnaast gingen veel klachten over parket en vloerbedekking. De overige klachten hadden onder andere betrekking op badkamers en slaapkamers. Gemiddeld was er bij de klachten een bedrag van € 3.267,- in het geding. In 83% van de gevallen was de consument bij de zitting aanwezig en in 64% van de gevallen was de ondernemer aanwezig om het standpunt toe te lichten. Ook liet de consument zich vaker bijstaan door rechtshulp, in 26% van de gevallen. De ondernemer slechts in 4%.

Bij de 331 uitspraken die de commissie deed, werd in 108 gevallen de klacht gegrond bevonden, 29 klachten ten dele gegrond en in 182 gevallen werd de klacht ongegrond verklaard. In 9 gevallen werd de klacht van de consument niet-ontvankelijk geacht en in 2 gevallen achtte de commissie zich niet bevoegd. In 1 geval werd ter zitting een schikking bereikt. De commissie kende in 50 gevallen een vergoeding toe, die gemiddeld € 1.027,- bedroeg.

U leest het hele verslag op de website van de Geschillencommissie Wonen: www.degeschillencommissie.nl/over-ons/jaarverslag



Links

www.degeschillencommissie.nl/over-ons/jaarverslag

Tags

nieuws, geschillen, klachten, inichting, commissie, geschillencommissie, wonen, meubelen, zitmeubelen, keukens, parket, vloeren. vloerbedekking, badkamers, slaapkamer

Gerelateerd nieuws
 
Vooral omzet online detailhandel groeit
lees verder
Schuldenlast Huus verder opgelopen
De schulden van Huus zijn opgelopen tot ruim € 10 miljoen. Dat blijkt uit het eerste faillissementsverslag. Door de doorstart ontvangt een deel van de gedupeerde klanten alsnog de bestelde meubels.
lees verder
Eerste exposanten MBB bekend
Meubelbeurs Brussel (MBB) geeft meer inhoud aan het campagneconcept 'Enter the Decosystem'. De organisatie plaatst natuur, duurzaamheid en beleving centraal en maakt tegelijk de eerste exposanten voor de komende editie bekend.
lees verder
 
Minder winkels, meer online verkoop
lees verder
Kaufland opent Nederlandse webshop
De grote Europese marktplaats Kaufland, zusterbedrijf van onder meer de Lidl, komt nu ook naar Nederland en gaat de strijd aan met concurrenten Amazom en Bol.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden