Verkoop Bijenkorf definitief

Maandag 27 december 2021

De Bijenkorf komt definitief in handen van Central Group uit Thailand en de Oostenrijkse Signa Holding.
Verkoop Bijenkorf definitief

De kopende partijen hebben tot een overeenkomst kunnen komen met de huidige eigenaar Selfridges. Door de transactie wordt een groot deel van de Selfridges groep onderdeel van Central en Signa. Het gaat om 18 van de 25 warenhuizen waaronder de Bijenkorf, Arnotts, Brown Thomas en Selfridges. Bij de verkoop horen ook de webwinkels. Er zijn geen financiële details vermeld bij de overname, behalve dat Central en Signa ieder een belang van 50% in handen krijgen. Volgens de BBC gaat bij de verkoop een bedrag gemoeid van £ 4 miljard, omgerekend zo’n € 4,7 miljard.

 

De Bijenkorf kwam in 2011 in handen van Selfridges Group. De Bijenkorf heeft momenteel zeven filialen: in Amstelveen, Amsterdam, Den Haag, Eindhoven, Maastricht, Rotterdam en Utrecht. De webwinkel staat dit jaar op plek 9 in de Twinkle100.

 

Central en Signa hebben een flinke portefeuille van warenhuizen en kochten eerder Globus (Zwitserland), Illum (Denemarken), Kaufhaus des Westens (KaDeWe Group in Duitsland en Oostenrijk) en La Rinascente (Italië). De pro forma jaaromzet voor de gecombineerde warenhuisportefeuille bedroeg € 5 miljard in 2019 en de verwachting is dat dit zal oplopen naar meer dan € 7 miljard in 2024.

 

Bron: Twinklemagazine



Links

www.centralgroup.com
www.debijenkorf.nl
www.signa.at

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, retail, detaillist, detailhandel, winkel, keten, winkelketen, verkoop, overname, fusie, acquisitie, overnemen, verkocht, overgenomen, warenhuis, luxe, vloerkleden, woonaccessoires, amsterdam, filialen, #bijenkorf, #selfridges, #centralgroup, #signal

Gerelateerd nieuws
Klassiek design met trendy kleuren
Vloerenfabrikant Interface brengt vernieuwde kleurstellingen voor de Noraplan Stone rubbervloercollectie op de markt.
lees verder
Kave Home stores
Interieurspecialist Eijerkamp heeft vestigingen in Zutphen en Veenendaal, en opent hier de eerste stores in Nederland van het Spaanse merk Kave Home.
lees verder
 
Te weinig aandacht voor retail
lees verder
Extra aandeelhouder Tica
Rogier Uivel treedt toe als nieuwe medeaandeelhouder van Tica, naast Martijn Cliteur en Robert Segers, die dat sinds 2009 zijn.
lees verder
 
Vier keer andere wandbekleding
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden