Verkoop Bijenkorf definitief

Maandag 27 december 2021

De Bijenkorf komt definitief in handen van Central Group uit Thailand en de Oostenrijkse Signa Holding.
Verkoop Bijenkorf definitief

De kopende partijen hebben tot een overeenkomst kunnen komen met de huidige eigenaar Selfridges. Door de transactie wordt een groot deel van de Selfridges groep onderdeel van Central en Signa. Het gaat om 18 van de 25 warenhuizen waaronder de Bijenkorf, Arnotts, Brown Thomas en Selfridges. Bij de verkoop horen ook de webwinkels. Er zijn geen financiële details vermeld bij de overname, behalve dat Central en Signa ieder een belang van 50% in handen krijgen. Volgens de BBC gaat bij de verkoop een bedrag gemoeid van £ 4 miljard, omgerekend zo’n € 4,7 miljard.

 

De Bijenkorf kwam in 2011 in handen van Selfridges Group. De Bijenkorf heeft momenteel zeven filialen: in Amstelveen, Amsterdam, Den Haag, Eindhoven, Maastricht, Rotterdam en Utrecht. De webwinkel staat dit jaar op plek 9 in de Twinkle100.

 

Central en Signa hebben een flinke portefeuille van warenhuizen en kochten eerder Globus (Zwitserland), Illum (Denemarken), Kaufhaus des Westens (KaDeWe Group in Duitsland en Oostenrijk) en La Rinascente (Italië). De pro forma jaaromzet voor de gecombineerde warenhuisportefeuille bedroeg € 5 miljard in 2019 en de verwachting is dat dit zal oplopen naar meer dan € 7 miljard in 2024.

 

Bron: Twinklemagazine



Links

www.centralgroup.com
www.debijenkorf.nl
www.signa.at

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, retail, detaillist, detailhandel, winkel, keten, winkelketen, verkoop, overname, fusie, acquisitie, overnemen, verkocht, overgenomen, warenhuis, luxe, vloerkleden, woonaccessoires, amsterdam, filialen, #bijenkorf, #selfridges, #centralgroup, #signal

Gerelateerd nieuws
Westwing groeit aanzienlijk in 2025
Westwing overtreft zijn eigen doelstellingen op het gebied van EBITDA, cashflow en marge. Voor 2026 streeft de aanbieder van woon- en interieurartikelen naar verdere groei door uitbreiding, schaalvergroting en een sterkere marktpositie in Europa.
lees verder
 
Nieuwe collectie Bizzotto
lees verder
Vernieuwd Carpetright van start
Carpetright keert in Nederland terug als digitale vloerspecialist: van winkelketen naar digitaal gedreven bedrijf met uitgebreide thuisservice als showroom.
lees verder
Negatiever economisch beeld
Het Economisch beeld in Nederland is iets negatiever in maart, vooral door grotere negativiteit bij de Nederlandse consument.
lees verder
 
Jysk neemt filialen Leen Bakker over
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden