Thema 2016 DDW bekend

Maandag 25 juli 2016

'Ontmoet de Makers' al twee jaar in de Woonindustrie in Nieuwgein, in Eindhoven is het tijdens de vijftiende Dutch Design Week (DDW) in 2016 eveneens een ode aan het maakproces en de makers.
Thema 2016 DDW bekend
Thema 2016 DDW bekend

‘The making of’ is het thema van de vijftiende Dutch Design Week (DDW) en staat daarmee in het teken van het maakproces en de makers. Naar verwachting van organisator Stichting Het Design Platform zullen circa 2.500 Ontwerpers van 22-30 oktober hun nieuwste werk verspreid over 100 locaties tonen. In september wordt het complete programma bekend.

Martijn Paulen, directeur DDW: ‘We laten zien dat Dutch designers kritisch en ondernemend zijn, veel zelf produceren, maar ook maatschappelijke problemen aanpakken. Met ‘The making of’ stimuleren en waarderen we zowel het onderzoeksproces als de eindresultaten. DDW biedt daarmee niet alleen een blik behind the scenes, maar vooral ook een preview.’

Tijdens de DDW zijn onder meer ook de Graduation Show van Design Academy Eindhoven en de uitreiking van de jaarlijkse Dutch Design Awards. Twee voorbeelden van genomineerde finalisten zijn hier afgebeeld.

- Stoel Flas (foto 1)
In samenwerking met Label Breed en Enkev ontwierp Christien Meindertsma een stoel gemaakt van vlas, een gewas dat weinig water nodig heeft. Door het te mixen met polylactide (PLA), een biologisch afbreekbaar plastic van melkzuur, is een nieuw composiet ontstaan. Het materiaal wordt uitgesneden op rechthoekige lappen, waarna druk en hitte de verschillende patroondelen samensmelten tot een kuip, voor- en achterpoten.

- Vloerkleed Post Vlisco (foto 2)
Dit is het resultaat van onderzoek naar nieuwe toepassingen met textielafval van textielproducent Vlisco. Door het complexe fabricageproces ontstaat er een grote hoeveelheid materiaal dat niet wordt goedgekeurd voor de verkoop. Uit deze kwalitatief hoogwaardige doeken ontwikkelde Simone Post een nieuw product dat dezelfde schoonheid heeft als het originele doek. Daarbij concentreerde ze zich vooral op de kleuren: door het vouwen van de stroken stof ontstaat er een kleurenpalet dat naar voren komt in de collectie vloerkleden.

 



Links

www.christienmeindertsma.com
www.ddw.nl
www.dewoonindustrie.nl
www.dutchdesignawards.nl
www.flaxproject.com
www.labelbreed.com
www.simonepost.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, wonen, awards, DDA, #DDW16, DDW, Dutch Design, Academy, Dutch Design Week, meubel, lamp, verlichting, stoel, museum, Design Academy, Eindhoven, stoel, week

Gerelateerd nieuws
Nieuwe onderstellen Lotus
De Lotus-serie van LD Seating is uitgebreid met twee nieuwe onderstellen. Daarmee krijgt de populaire conferentiestoel, ontworpen door Martin Ballendat, nog meer toepassingen in onder meer werkplekken, hospitality-interieurs en woningen.
lees verder
Modint Awards
Modint, de Nederlandse branchevereniging voor textiel, zet innovaties Nederlandse textielsector in de spotlights met nieuwe awards
lees verder
Kansen voor duurzame bouw
'Biobased bouwen komt alleen verder met sturing van de overheid', zo staat in een onlangs aangeboden rapport aan minister Keijzer.
lees verder
Incoda: interieur in beweging
De Interieur Collectie Dagen (Incoda), die van 21 tot en met 23 september plaatsvinden in de Evenementenhal in Gorinchem, presenteren dit jaar opnieuw een breed programma waarin vakkennis, innovatie en ontmoeting centraal staan.
lees verder
 
Afscheid bij Rinos
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden