Stoffeerders worden helden

Vrijdag 29 mei 2015

Volgens Skills Netherlands tekende de afgelopen maanden tekende zo'n 90 procent van alle mbo-scholen in Nederland voor deelname aan Skills Heroes, vakwedstrijden voor het mbo.
Stoffeerders worden helden

Hierin worden studenten uitgedaagd om uit te blinken in hun vak. Het ministerie van OCW heeft de vakwedstrijden van Skills Heroes voor de komende vier jaar in de 'excellentieregeling' opgenomen. Mbo-scholen kunnen deze daardoor in hun onderwijsprogramma integreren. Op donderdag 4 juni a.s. is de officiële kick-off van Skills Heroes bij MBO Utrecht.

Tijdens vakwedstrijden volbrengen mbo-studenten in een gegeven tijd een opdracht waarop ze worden beoordeeld. Hier komen vaardigheden bij kijken die met reguliere toetsen niet of nauwelijks beoordeeld kunnen worden. Zoals samenwerken, strategisch denken en handelen, praktijkproblemen oplossen en omgaan met tijdsdruk. Kortom, een bijzondere leerervaring en vooral een unieke en waardevolle voorbereiding op de arbeidsmarkt.

De vakwedstrijden zijn er voor alle leerjaren, niveaus en beroepen, zoals voor woningstoffeerders en meubelstoffeerders. Maar bijvoorbeeld ook voor hoveniers, ICT-beheerders en stratenmakers. Uit onze branche doen o.m. het HMC, ROC Midden Nederland en SH&M mee. Dat geldt ook voor meer algemene colleges als Deltion, Noorderpoort, Aventus, Koning Willem I College en Horizon.

Een aantal winnaars mag daarna naar EuroSkills in Göteborg Zweden, december 2016. Daarna wellicht zelfs naar wedstrijden op wereldniveau. Aanstaande zomer reizen winnaars van 2014 af naar de WorldSkills in Brazilië.



Links

www.skillsheroes.nl
www.skills-netherlands.nl
www.shm.nl
www.hmcollege.nl
www.rocmn.nl
www.noorderpoortcollege.nl
www.deltion.nl
www.aventus.nl
www.kw1c.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, project, opleiding, cursus, school, studie, praktijk, les, stage, wedstrijd, vak, ambacht, vakopleiding, stofeerder, woning, woningstoffeerder, projectstoffeerder, woninginrichting, vloerlegger, vloer, gordijn, raambekleding, meubelmaken, meubelmaker, meubelstofferen, meubelstoffeerder

Gerelateerd nieuws
 
Nieuwe directeur Kees Smit
lees verder
Casa failliet
Woonwinkelketen Casa is dinsdag officieel failliet verklaard. De Nederlandse winkels zijn woensdagochtend niet meer opengegaan. Een dramatische wending, maar geen onverwachte, sinds het faillissement van het Belgische moederbedrijf in maart.
lees verder
Carlo van Groter in Wonen
Een interessant gesprek met Carlo Heinemans, manager woninginrichting van de complete interieurzaak ('woonzinnig compleet') Groter in Wonen in Gronsveld.
lees verder
Stijlvolle schoonlooptegels Bodiax
Nieuw bij Heditex: de Bodiax Bern schoonlooptegel in het formaat van 50x50 cm – flexibel, stijlvol en projectproof.
lees verder
Domotex Middle East afgelopen
De editie van de vloerenbeurs Domotex Middle East is onlangs succesvol afgesloten in Dubai, zo meldt de beursoriganisatie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden