Slotbericht Meubelbeurs 2019

Maandag 11 november 2019

Afgelopen week werd de 82ste editie van de Meubelbeurs Brussel gehouden met volgens de organisatie vier topdagen met een uitstekende opkomst.
Slotbericht Meubelbeurs 2019
Slotbericht Meubelbeurs 2019 Slotbericht Meubelbeurs 2019 Slotbericht Meubelbeurs 2019 Slotbericht Meubelbeurs 2019 Slotbericht Meubelbeurs 2019

Foto's: 1. Muusze (Gerlin) - 2. Stand van Equilli - 3. Mater Familias (Calia Italia) - 4. Gemini (Aerre Italia) - 5. Stand Cadraven - 6. Bedtextiel bij Claudi.

 

 

De Meubelbeurs Brussel was verder doorontwikkeld met mooiere en commerciële collecties meubelen en woonaccessoires en soms indrukwekkend fraaie stands. Na een kleine terugloop vorig jaar toonde het bezoekerscijfer dit keer een stijging van 3,6%. Een bemoedigend resultaat, omdat de verkoop in de meubelhandel in België en de meeste buurlanden - uitgezonderd Nederland - eerder dit jaar tegenvielen. De Meubelbeurs Brussel werd ook opnieuw internationaler met ruim 65% buitenlandse bezoekers uit maar liefst 52 landen, waarvan 18 niet-Europese.

Het Belgische bezoek (34% van het totaal) groeide - na een daling van 10 jaar op rij - met 1,6%. Ook het bezoek uit Nederland (27,5%) steeg met 2,2% net als uit Frankrijk: +4%. Verder was er opvallend meer interesse uit Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland: bijna +12%.

 

 

2018

2019

+/-

+/- in %

% van totaal

BE/LUX

6.427

6.531

+104

+1,62%

34,38%

NL

5.105

5.216

+111

+2,17%

27,46%

FR

2.638

2.744

+106

+4,02%

14,45%

DE/AT/CH

1.246

1.394

+148

+11,88%

7,34%

UK/IE

532

502

-30

-5,64%

2,64%

Diverse

2.391

2.607

+216

+9,03%

13,73%

 

18.339

18.994

+655

+3,57%

100

 

Er waren deze 2019-editie 274 exposanten (zes meer dan in 2018) met 18 verschillende Europese nationaliteiten. Hiervan presenteerden 63 fabrikanten zich voor het eerst in Brussel.

Het commercieel resultaat van de Meubelbeurs is moeilijker te achterhalen, en kan verschillen van stand tot stand. Toch durft de organisator te stellen dat de overgrote meerderheid van de exposanten zeer tevreden was: ongeveer 95% kon de beurs afsluiten met een mooi resultaat: een omzet die flink hoger lag dan vorig jaar.

Uiteraard zijn ook de Balthazars weer uitgereikt. In vier categorieën werd er één winnaar gekozen door een vakjury bestaande uit Marie-Anne Desiere, Siegrid Demyttenaere, Colette Demil, Elien Haentjens, Frances van der Steen en Chris De Roock.

De volgende Meubelbeurs Brussel: 8-11 november 2020.

 

Toegevoegd 19-11-2019: video-verslag (0:30) van de organisatie.

 



Links

www.aerredivani.it
www.cadraven.fr
www.caliaitalia.com
www.claudi.nl
www.equilli.com
www.gerlin.be
www.meubelbeurs.be

Tags

Meubelbeurs Brussel, beurs, event, evenement, tentoonstelling, meubel, meubelen, wonen, woning, woon, interieur, inrichting, jeugdkamer, slaapcomfort, Kids' corner, Brussels by Night, Nieuws, slaapbranche, slapen, slaapfabrikant, bed, boxspring, lattenbodem, matras, slaapexposant, slaapsegment, slaapconcept, City, Fushion, Mozaďek, award, winnaar, prijs, uitreiking, balthazar, champagne, #balthazar, #meubelbeursbrussel, #mbb, #aerredivani, #cadraven, #claudi, #equilli, #gerlin, #muusze

Gerelateerd nieuws
 
NIeuwe directeur Kees Smit
lees verder
Cloudpillo op Forbes-lijst
De opname van Lars van der Wijst en Jens Timmers, oprichters van het slaapmerk Cloudpillo, in de prestigieuze Forbes 30 Under 30 Europe-lijst is een opvallende erkenning voor een jong merk in de slaap- en interieurbranche.
lees verder
Carlo van Groter in Wonen
Een interessant gesprek met Carlo Heinemans, manager woninginrichting van de complete interieurzaak ('woonzinnig compleet') Groter in Wonen in Gronsveld.
lees verder
 
Quinti verrast in Milaan
lees verder
 
Nieuwe directie Vepa
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden