Slaapgebrek slecht voor arbeidsproductiviteit

Woensdag 27 mei 2015

Een belangrijk extra argument voor het verkopen van een goed bed? Niet roken of drinken tast arbeidsproductiviteit het meest aan, maar slaapgebrek: een goed bed kan dus geld opleveren!
Slaapgebrek slecht voor arbeidsproductiviteit

Het NRC publiceerde gisteren een samenvatting van een onderzoek van het onderzoeksbureau Rand Europe en de universiteit van Cambridge. Daaruit bleek dat te weinig slaap de werknemers in Groot-Britannië het meest parten speelt.

21.000 Werknemers van bedrijven die meededen aan de verkiezing Britain’s Healthiest Company werden ondervraagd. Wat blijkt? Personeel dat zes uur of minder per nacht sliep is stukken minder productief dan collega’s die zeven of acht uur sliepen.
Tevens wordt er overigens minder gepresteerd door werknemers die fysiek weinig deden, financiële zorgen, psychische klachten of spierklachten hebben. Dat geldt ook voor personeel dat wordt gepest, onder druk staat of mantelzorger is.

Obesitas, roken of drinken leek -althans op korte termijn- geen invloed te hebben. Wellicht zou dit op langere termijn wel van invloed kunnen zijn. Een andere verklaring is dat de ondervraagden zelf hun formulieren invulden waarbij productiviteit te hoog werd ingeschat en slechte eigenschappen werden afgevlakt. De meerderheid van de ondervraagden was hoogopgeleid en driekwart was kenniswerker.



Links

www.nrc.nl
www.rand.org

Tags

Nieuws, interieur, wonen, slapen, slaap, slaapgebrek, onderzoek, economie, arbeid, arbeidsproductiviteit, bed, ledikant, matras

Gerelateerd nieuws
 
Herfinanciering Swiss Sense
lees verder
 
Operationeel directeur Woonindustrie
lees verder
Meubelbeurs 2025: klaar voor groei
De Meubelbeurs Brussel 2025 krijgt vorm en zet grote stappen vooruit. De hallen zijn voor meer dan 90% gevuld, met een aanbod dat sterker en veelzijdiger is dan ooit.
lees verder
Vloerkleden inspireren handdoeken
Suite702 introduceert de handdoekencollectie Blend met ontwerper Lex Pott, die geïnspireerd is op zijn eerdere karpettencollectie voor het bedrijf.
lees verder
Waarom Trendz Najaar 2025 bezoeken?
[Sponsored artikel] - We geven je graag drie redenen waarom je het inkoop- en inspiratiemoment van Trendz 2025 eind augustus in Gorinchem niet wilt missen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden