Rolf Benz overleden

Donderdag 30 januari 2025

Omringd door zijn familie is meubelmaker Rolf Benz, ook bekend van meubelfabrikant Walter Knoll uit Herrenberg, op 91-jarige leeftijd thuis overleden.
Rolf Benz overleden

Rolf Benz (foto) werd in 1933 in Nagold geboren en groeide op in een familie van textielhandelaren. Hij ging leren voor stoffeerder en vervolgens werken in de fabriek voor gestoffeerde meubelen van zijn oom. In 1959 trouwde hij met zijn grote liefde Hilde Benz.

De eerste fase van de oprichting van zijn bedrijf vond plaats in hetzelfde jaar. Uiteindelijk stonden meubelen van het merk Rolf Benz wereldwijd bekend als van hoge kwaliteit. Na de verkoop van Rolf Benz namen hij en zijn familie in 1993 het erfgoedrijke bedrijf Walter Knoll over en legden zo de ondernemersfundamenten voor de volgende generatie.

Zijn oudste zoon Markus Benz leidt Walter Knoll sindsdien, zijn kleindochter Mara Benz is sinds 2023 de derde generatie die deel uitmaakt van het managementteam en zijn dochter Barbara Benz zet de passie voor meubels voort met de meubelzaak Architare. Rolf heeft nog twee andere zonen Hansulrich Benz en Stefan Benz, die echter niet in de meubelindustrie werken.

De filosofie van Rolf Benz werd altijd gekenmerkt door een duidelijk begrip van esthetiek, innovatie en vakmanschap. Hij citeerde vaak Theodor Heuss: 'Kwaliteit is fatsoenlijk.'

Hij was vele jaren voorzitter van de Deutsche Gütegemeinschaft Möbel en plaatsvervangend voorzitter van de Deutsche Polstermöbelindustrie. Zijn inzet voor beroepsopleidingen werd geëerd met de naamgeving van de Rolf-Benz-Gewerbeschule in zijn geboorteplaats Nagold.

Voor zijn prestaties ontving Rolf Benz tijdens zijn leven verschillende onderscheidingen, waaronder het Verdienstkreuz am Bande des Verdienstordens der Bundesrepublik Deutschland in 2008 en de Bürgermedaille der Stadt Nagold in 2007.

Naast zijn activiteiten als ondernemer was Rolf Benz een familieman die de waarden eenheid, loyaliteit en verantwoordelijkheid hoog in het vaandel droeg. Hij was echtgenoot, vader, grootvader en overgrootvader - hij en zijn vrouw Hilde Benz vierden onlangs hun ijzeren huwelijksjubileum (65 jaar). Hij heeft dertien kleinkinderen en twee achterkleinkinderen.



Links

www.rolf-benz.com
www.rolf-benz-schule.de
www.walterknoll.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, meubel, kantoor, project, stoel, tafel, fauteuil, bak, zitmeubel, overleden, overlijden, gestorven, sterven, heengaan, heengegaan, deceased, dood, rouw, afscheid, personalia, persoonlijkheid, in memoriam, inmemoriam, herinnering, begraven, begrafenis, crematie, cremeren, nagedachtenis, condoleance, #rolfbenz, #walterknoll

Gerelateerd nieuws
Materiaal belangrijk bij interieur
[Sponsored artikel] - Het inrichten van een woning draait om veel meer dan het uitkiezen van een mooie kleur voor op de muur of een nieuwe zetel. De focus verschuift naar de materialen waarmee een ruimte wordt opgebouwd.
lees verder
Opening winkel Jysk
Jysk breidt verder uit in Nederland met de opening van een nieuwe winkel in Barneveld. Tegelijkertijd is de winkel in Gouda verhuisd naar een nieuwe, centrale locatie.
lees verder
 
Glue zet zevende editie neer
lees verder
Jazz breidt zitcollectie uit
Turri presenteert de nieuwe gestoffeerde collectie Jazz, ontworpen door Giuseppe Viganò. De serie bestaat uit een twee- en driezitsbank en was eerder dit jaar als preview te zien tijdens de Meubelbeurs in Milaan.
lees verder
Groei consumptie woninginrichting
De consumptie van huishoudens in Nederland is volgens het CBS in april met 1% gegroeid, vooral duurzame goederen (waaronder woninginrichting) stegen sneller.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden