Prima resultaten Flying Tiger

Zaterdag 14 juni 2025

Flying Tiger Copenhagen boekt recordomzet en sterke resultaten in 2024. De ketenretailer met allerhande accessoires creërt moderne, seizoensgebonden artikelen en eigentijdse, kleurrijke dagelijkse benodigdheden.
Prima resultaten Flying Tiger
Prima resultaten Flying Tiger

In 2024 heeft de Deense retailer Flying Tiger Copenhagen (onder de moederholding Zebra a/s) indrukwekkende financiële resultaten neergezet. Kort samengevat:

 

De omzet was DKK 5,2 miljard (ca. € 700 miljoen), wat een recordomzet is voor het post-covid-tijdperk (+5% versus 2023). Deze omzet vertegenwoordigt niet alleen herstel na de pandemie, maar zelfs groei boven het pré-pandemische niveau. Zowel fysieke winkels als online kanalen droegen bij aan deze stijging. Het online segment kende de sterkste groei (+45%), wat illustreert dat consumenten in toenemende mate via internet producten bestellen.

 

Flying Tiger rapporteerde in 2024 een uitzonderlijke Ebitda, het beste in hun 30-jarige bestaan. Hoewel exacte Ebitda-cijfers niet publiekelijk zijn gemaakt, benadrukt het bedrijf is dat zowel onderliggend resultaat als cashflow aanzienlijk verbeterden. Volgens een andere bron rekent de groep voor 2024 op een Ebitda-marge van 19–23%, bij een volumegroei van 7–10%. Deze informatie bevestigt dat naast omzetgroei er ook operationele efficiëntie en winstgevendheid zijn toegenomen.

 

In 2024 was er de opening van de 1.000ste winkel van Flying Tiger Copenhagen, wat een belangrijke mijlpaal markeert. Daarbij trad het bedrijf via franchisemodellen toe tot nieuwe markten zoals Australië, Vietnam, Turkije en Bahrein. Deze expansie past binnen de strategie van Zebra om wereldwijd te groeien.

 

In 2024 werd een stevige kapitaalinjectie van DKK 1,4 miljard uitgerold door de moedermaatschappij. Deze financiering werd aangewend om schulden af te lossen, wat de financiële flexibiliteit vergroot en ruimte biedt voor toekomstige groei. Het operationeel leiderschap (ceo Martin Jermiin, cfo Christian Kofoed Hertz Jakobsen) nam via een management buy-out een meerderheidsbelang, ondersteund door Nordea en Danske Bank, terwijl private equity‑investeerder Treville & Co. uitstapte.

 

Martin Jermiin benadrukt dat de +5% groei, gecombineerd met het nieuwe kapitaal, het fundament legt voor internationale versterking. Voor de tweede helft van 2025 zijn nieuwe winkels gepland in onder meer Maleisië, Singapore, Canada en Thailand. Daarnaast blijft de focus liggen op digitalisering en omnichannel‑ervaring; in 2023 was er al een pilot met een loyalty‑app in Spanje en Italië, die leidde tot +50% hogere gemiddelde bestelwaarde en +10% hogere frequentie bij leden.



Links

www.flyingtiger.com

Tags

nieuws, interieur, winkelformule, woonaccessoires, kadowinkel, groei, vestigingen, internationaal, franchise, omzet, EBITDA, resultaat, management, aandelenovername, investeerder, loyalty, app, online, webshop, winkel, markten, omzetgroei, winstgevendheid, uitstraling, winkeldesign, #flyingtiger, #zebra, #treville, #nordeabank, #danskebank

Gerelateerd nieuws
 
Volle beursvloer in Nieuwegein
lees verder
Vertrouwen consument fractie beter
Het vertrouwen van Nederlandse consumenten is iets minder negatief in september, maar oordeel over economie daalt licht.
lees verder
Meer omzet, minder verlies Xenos
Uit de jaarcijfers van Xenos blijkt dat de omzet vorig jaar is toegenomen, maar dat er nog steeds verlies wordt geleden.
lees verder
Himolla schrapt 175 banen
Himolla heeft met de ondernemingsraad overeenstemming bereikt over een belangrijk deel van het herstructureringsplan. In Taufkirchen verdwijnen 175 van de 714 banen en stopt de eindassemblage.
lees verder
Incoda in de startblokken
Incoda 2026 staat in de startblokken: drie dagen inspiratie, innovatie en ontmoetingen voor de complete interieurbranche in Gorinchem.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden