Pastoe: 3 miljoen verlies

Donderdag 28 maart 2024

RTL Nieuws meldt van meubelmaker Pastoe in de twee jaar die vooraf gingen aan faillissement in februari een verlies maakte van bijna € 3 miljoen. Curator Bas van Dijen geeft echter blijk van hoop op een doorstart.
Pastoe: 3 miljoen verlies

De iconische Nederlandse meubelmaker Pastoe ging in februari failliet. Het ging al langer niet goed met het bedrijf, volgens de curator had dit onder meer te maken met de kostenstijgingen in de afgelopen jaren.

 

Uit het zojuist verschenen faillissementsverslag blijkt dat de gemiddelde jaaromzet in afgelopen vier jaar nog geen € 4,4 miljoen bedroeg. Elk jaar was er bovendien sprake van verlies, € 2,5 miljoen in 2022 en bijna een half miljoen in 2023. Er waren geen buffers beschikbaar om dit op te vangen. RTL Z concludeerde op basis van jaarrekeningen dat het bedrijf eind 2021 een negatief eigen vermogen had van € 2,7 miljoen.

 

Toch schrijft curator Bas van Dijen in zijn verslag 'in eerste instantie te zijn overspoeld met interesse in de onderneming'. Dat schrijft hij toe aan de 'goede naam en reputatie van het merk Pastoe'. Er wordt nog onderhandeld over een mogelijke doorstart, maar deze gesprekken bevinden zich volgens hem in de laatste fase.

 

Bewindvoerder is Bas van Dijen, werkzaam bij Okkerse &Schop Advocaten uit Lelystad, M +31 (0)6-2291 7031, E: b.vandijen@okkerse-schop.nl.

 

P.S. 30-03-2024: Pastoe overgenomen!



Links

www.pastoe.nl
www.okkerse-schop.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, meubel, kast, tafel, salontafel, failliet, faillissement, faling, insolventie, bankroet, neerleggen boeken, doorstart, overname, curator, 30020907, #pastoe, #umspastoe, #failliet, #toonkamer, #ddci, #dutchdesigncenter

Gerelateerd nieuws
Overname afgerond
Overname Leen Bakker en Kwantum is afgerond en deze worden definitief overgenomen van Gilde Equity.
lees verder
25 jaar Textiellab
Het Textiellab heeft zich in 25 jaar ontwikkeld van experiment naar internationaal toonaangevend ontwikkelcentrum voor textiel, design
en innovatie.
lees verder
Westwing groeit aanzienlijk in 2025
Westwing overtreft zijn eigen doelstellingen op het gebied van EBITDA, cashflow en marge. Voor 2026 streeft de aanbieder van woon- en interieurartikelen naar verdere groei door uitbreiding, schaalvergroting en een sterkere marktpositie in Europa.
lees verder
 
Nieuwe collectie Bizzotto
lees verder
Negatiever economisch beeld
Het Economisch beeld in Nederland is iets negatiever in maart, vooral door grotere negativiteit bij de Nederlandse consument.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden