Oneindig recyclebaar tapijt

Donderdag 19 oktober 2023

Object Carpet introduceert Neoo, het naar eigen zeggen eerste, oneindig recyclebare tapijt van monomateriaal.
Oneindig recyclebaar tapijt
Oneindig recyclebaar tapijt Oneindig recyclebaar tapijt

Een snelle en efficiënte recyclage, in combinatie met maximale circulariteit, dat is waar milieubewuste bedrijven dezer dagen mee bezig zijn. Dat geldt zeker in de tapijtwereld, waar men de dikwijls tientallen materialen waaruit een tapijt bestaat probeert terug te dringen tot slechts één.

Een bedrijf dat in deze opzet is geslaagd is het Duitse Object Carpet, dat het levenslicht zag in 1972 en van bij het begin stond voor kwaliteit, hoogwaardig design en innovatie in de projectwereld. Dit familiebedrijf uit Denkendorf ontwikkelde in acht jaar tijd een tapijt dat bestaat uit 100% polyester. Dit polyester kan snel en efficiënt worden gerecycled en opnieuw worden verwerkt tot vloerbedekking. Door volledig af te zien van vulstoffen en additieven werden de voorwaarden gecreëerd voor het hergebruik van hoogwaardige grondstoffen voor hetzelfde eindproduct.

 

Voor Object Carpet is Neoo allesbehalve een eindpunt. Zo heeft het bedrijf al officieel bekendgemaakt dat het in 2025 al zijn producten circulair wil maken, zodat ze uit slechts één of maximaal twee materialen bestaan. Bovendien geldt voor alle producten dat ze eenvoudig te installeren en snel schoon te maken moeten zijn. Daarbovenop zal dit gebeuren zonder gebruik te maken van water of gas tijdens het coatingproces. Dit betekent dat er een energiebesparing tot 95% gerealiseerd wordt in vergelijking met conventionele productiemethoden.

Neoo is ideaal voor de commerciële vastgoedsector, kantoren en hotels. Het is gemakkelijk te installeren, snel schoon te maken en kan een ontelbaar aantal levenscycli doorlopen. Het product is ontwikkeld in samenwerking met Niaga (een product van Covestro, voorheen DSM).



Links

www.object-carpet.com
www.niaga.world

Tags

nieuws, interieur, tapijt, vloerkleden, polyester, recyclen, herbruikbaar, onderhoud, levenscycli, installatie, circulair, energiebesparing, productie, productiemethode, hotels, restaurant, kantoren, #objectcarpet, #aw, #niaga, #covestro, #neoo

Gerelateerd nieuws
Lancering Digitaal platform
De Binnenhuisadviseurs investeren in digitale toekomst met lancering van vernieuwd multisite platform.
lees verder
Doorstart parketwinkel
Vorige maand ging 't Saense Parkethuys failliet, maar het bedrijf maakt nu een doorstart op dezelfde locatie en vrijwel dezelfde naam.
lees verder
Imm voor 70 procent vol
Met nog een half jaar te gaan tot Imm Cologne 2026 van start gaat is circa 70% van de beursvloer volgens Koelnmesse gereserveerd. Van 20-23 januari 2026 is het event weer het internationale startpunt van het interieurjaar.
lees verder
Idd Cologne kiest voor de stad
De beursvloer verdwijnt. In plaats daarvan: de stad. Met deze strategische koerswijziging maakt Idd Cologne 2025 een opvallend statement. Van 26-29 oktober verandert Keulen in een podium voor high-end interieurdesign. Niet in beurshallen, maar midden in de stad.
lees verder
Een feest van Lef
Elk jaar sluit HMC het jaar af met de eindejaarsexpo, dit jaar met als thema Lef.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden