Minder omzet, meer bezoekers

Vrijdag 11 oktober 2024

Ikea boekt in Nederland minder omzet, maar trekt meer bezoekers, zo blijkt uit rapportage van Ingka Group, de grootste franchisenemer van de Zweedse woonwinkelketen.
Minder omzet, meer bezoekers

Ikea boekte het afgelopen boekjaar in Nederland iets minder omzet, maar zag het aantal bezoeken wel toenemen. Dat blijkt volgens Reatiltrends uit cijfers van Ingka Group.

 

Het afgelopen boekjaar liep tot en met eind augustus dit jaar. De omzet van Ikea in Nederland kwam op € 1,62 miljard uit, 1,3% minder dan een jaar. Het aantal bezoeken aan de 13 winkels nam met 8,3% toe. Online ging het om een stijging van 6%. Dat kanaal is inmiddels goed voor 31,9% van de omzet. Het loyaliteitsprogramma Ikea Family zag het aantal actieve leden met 10,6% toenemen tot ruim 2,4 miljoen.

 

De wereldwijde omzet van Ingka Group daalde ook. Die kwam op € 39,6 miljard uit, 5% lager dan het jaar ervoor. 

 

Lagere prijzen
Volgens cfo Sandra Schouten van Ikea Nederland werd de lagere omzet mede veroorzaakt doordat de prijzen werden verlaagd. 'Betaalbaarheid zit in het DNA van ons bedrijf, daarom hebben we - ondanks dat het een onzeker economisch jaar was, de interieurbranche in Nederland is met 5,1% gekrompen - gefocust op het toegankelijk houden van onze producten.'

 

Ingka Group is met zo'n 400 winkels in 31 markten verantwoordelijk voor ongeveer 88% van de totale omzet van Inter Ikea Systems B.V., de franchisegever van het Ikea-concept. De winkel in Delft valt onder Inter Ikea Systems.



Links

www.ikea.nl
www.ingka.com

Tags

nieuws, interieur, winkels, winkelketen, concept, retail, zweden, verkoop, dna, bedrijf, franchise, franchisegever, loyaliteitsprogramma, verkoop, online, webshop, bezoekers, omzet, winst, markt, wonen, woonaccessoires, meubels, kasten, slaapcomfort, #ikea, #ikeasystems, #ingka

Gerelateerd nieuws
 
Lichtwoche Sauerland start bijna
lees verder
Kleur rode draad in interieurontwerp
Kleur is een van de meest bepalende elementen in een interieur. Het kan zorgen voor rust en samenhang, maar ook voor spanning en contrast. In het nieuwe boek All you need is colour at home staat kleur centraal als middel om een woning karakter en persoonlijkheid te geven.
lees verder
Verdere afkoeling woningmarkt
In het afgelopen jaar zijn er in Nederland een recordaantal woningverkopen geweest, maar voor het eerst in 2,5 jaar is er minder overboden.
lees verder
 
Rolf Benz terug naar Duitsland
lees verder
Perfecte scheidingswand
[Sponsored artikel] - Een sfeervolle en praktische scheidingswand is dé oplossing om verschillende zones te creëren in een ruimte. Een doordacht vormgegeven scheidingswand voegt niet alleen structuur toe, maar kan ook licht, ruimte en stijl beïnvloeden.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden