Kapitaal+groei Etailers

Woensdag 06 mei 2015

Online interieurwinkel Westwing heeft de cijfers van 2014 bekend gemaakt. De omzet groeide met 66%, vooral door expansie naar meerdere landen. Daarnaast ontving het nieuwe financiering, net als collega etailer Made.com lijkt te gaan regelen.
Kapitaal+groei Etailers

Westwing heeft in 2014 66% meer omzet geboekt dan een jaar eerder. De omzet van het besloten e-commerceplatform kwam daarmee uit op 183 miljoen euro, zo meldt RetailNews.

Ook de marge verbeterde en het bestand van actieve klanten groeide met 76% naar 788.000. Westwing verwerkte vorig jaar 2,2 miljoen orders, 85% meer dan vorig jaar. Meer dan 70% van de maandelijkse bestellingen komt van terugkerende klanten.

De etailer breidde uit naar België, Kazachstan, Slowakije, Tsjechië en Hongarije. Westwing is nu actief in vijftien landen, die naar eigen zeggen allemaal bijdragen aan de omzetgroei en winstgevendheid. Of dat laatste al zo genoemd mag worden is de vraag: vorig jaar werd het eerste half jaar in ieder geval nog 27 miljoen euro verlies geleden.

De publicatie van de jaarcijfers valt dan ook samen met de aankondiging van een nieuwe financieringsronde. Bestaande en nieuwe investeerders staken 30 miljoen euro in de webwinkel. Begin dit jaar kreeg Westwing al een kapitaalinjectie van 25 miljoen en een jaar geleden 72 miljoen.

Ook etailer Made.com is in onderhandeling met een investeringsmaatschappij over het aantrekken van nieuw kapitaal ter grootte van zo'n 27 miljoen euro. Made.com werd vijf jaar geleden opgericht en is naast zijn thuisland Groot-Brittannië actief in Nederland, Italië en Frankrijk.
De woonwebwinkel levert zijn producten direct vanuit de fabriek aan consumenten en kent wekelijkse collectiewisselingen. Made.com probeert zijn producten verkocht te hebben volgens het 'fast fashionmodel', dus voor ze in Europa de grond hebben geraakt.

Het bedrijf zal 12 juni tijdens de opening van een pop-up showroom in Amsterdam ook een eigen sociaal platform Unboxed presenteren.

Voor eerdere berichten op Interieurjournaal.com over deze bedrijvem: zoek op Westwing of Made.com rechtsbovenin (wel eerst registreren om van deze zoekfunctie gebruik te kunnen maken).

Bron: RetailNews



Links

www.westwing.nl
www.made.com
www.made.com/nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, retail, etail, winkel, online, meubelen, accessoires, decoratie, economie.

Gerelateerd nieuws
Leenbakker winkels deels naar Jysk
Jysk neemt negen locaties over van Leen Bakker België, dat recent de verkoop van alle 44 winkels heeft aangekondigd.
lees verder
Preview Meubelbeurs Brussel 2025
Van zondag 2 tot en met woensdag 5 november toont Meubelbeurs Brussel weer de veelzijdigheid van de Europese interieurwereld. Van Pools eikenhout tot Spaanse matrassen en Belgische meubelklassiekers.
lees verder
Digitaal Product Paspoort voor textiel
De Nederlandse textiel- en modesector is op weg naar het Digital Product Passport: kansen én uitdagingen in beeld.
lees verder
Idd Cologne: interieur leeft in de stad
De eerste editie van Interior Design Days cologne (Idd Cologne) nam de Duitse stad vier dagen over. Geen traditionele beursvloer dit keer, maar een levendig stadsfestival waarin 106 merken zich verspreidden over 16 bijzondere locaties.
lees verder
 
VT Wonen stijlhuis
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden