Inretail: door met Impulsaanpak

Donderdag 22 augustus 2024

Met een werkbezoek van BBB Tweede Kamerlid Marieke Wijen-Nass aan Tilburg hebben Inretail en MKB Nederland gisteren hun pleidooi voor behoud van de regeling Impulsaanpak Winkelgebieden kracht bijgezet. Inretail wil dat het huidige kabinet nog eens €400 miljoen investeert in deze succesvolle regeling.
Inretail: door met Impulsaanpak

Op de foto v.l.n.r.: Marcel Evers (Inretail + platform De Nieuwe Winkelstraat), Stefan Postma (beleidsmedewerker Tweede Kamer BBB), Marieke Wijen-Nass (Tweede Kamerlid BBB), Samantha van Rooij (binnenstad manager Tilburg) en Petra Tiel (beleidsadviseur retail MKB-Nederland)


Verschillende vertegenwoordigers van de binnenstad van Tilburg en de centrum manager organiseerden samen met Inretail en MKB-Nederland korte presentaties, een wandeling door het centrum en ontmoetingen met ondernemers. Dankzij een bijdrage uit de regeling Impulsaanpak Winkelgebieden kon Tilburg plannen realiseren die het centrum toekomstbestendiger maken. Marcel Evers van Inretail: 'Dankzij de Impulsaanpak Winkelgebieden gaan transformatie projecten van start die anders vanwege het niet rondkomen van de financiering op de plank blijven liggen. Nu kan werk worden gemaakt van leefbaardere binnensteden.'

 

Minder winkelmeters, meer woningen

Sinds de start van de Impulsaanpak Winkelgebieden in 2022 konden in 29 dorpen en steden dankzij de regeling verbeterprojecten starten. Na drie toekenningsronden wordt met alle plannen 87.000 m2 winkelruimte gesaneerd, wordt € 50 miljoen geïnvesteerd in de openbare ruimte en worden meer dan 4.000 woningen gerealiseerd, waaronder 1.600 sociale huurwoningen en 1.700 betaalbare woningen. In november wordt duidelijk over welke projecten en plaatsen de laatste in totaal € 22 miljoen wordt toegekend.

 

400 miljoen extra

Inretail lobbyt voor het behoud van de Impulsaanpak Winkelgebieden. Zij heeft het kabinet gevraagd € 400 miljoen vrij te maken, omdat de bodem in zicht is. Het vorige kabinet heeft € 100 miljoen geïnvesteerd. Dat leidde dankzij co-financieringsbijdragen van marktpartijen tot een totale investering van een half miljard euro in projecten die centrumgebieden toekomstproof maken. Er zijn veel meer aanvragen dan budget en daarom verdient deze succesvolle regeling een doorstart.



Links

www.inretail.nl
www.mkb.nl

Tags

nieuws, interieur, lobby, impulsaanpak, winkelgebieden, financiering, cofinanciering, marktpartijen, kabinet, kamerleden, BBB, huurwoningen, betaalbaar, koopwoningen, sanering, toekenning, subsidie, investering, ruimte, openbaar, toekomstbestendig, #tweedekamer, #inretail, #mkbnederland

Gerelateerd nieuws
Modint Awards
Modint, de Nederlandse branchevereniging voor textiel, zet innovaties Nederlandse textielsector in de spotlights met nieuwe awards
lees verder
Kansen voor duurzame bouw
'Biobased bouwen komt alleen verder met sturing van de overheid', zo staat in een onlangs aangeboden rapport aan minister Keijzer.
lees verder
Incoda: interieur in beweging
De Interieur Collectie Dagen (Incoda), die van 21 tot en met 23 september plaatsvinden in de Evenementenhal in Gorinchem, presenteren dit jaar opnieuw een breed programma waarin vakkennis, innovatie en ontmoeting centraal staan.
lees verder
 
Afscheid bij Rinos
lees verder
Imm cologne lanceert india
Koelnmesse, organisator van onder meer Imm cologne, lanceert een nieuw internationaal B2B-event: Imm india. In samenwerking met Indiase brancheorganisaties organiseert de beursgigant op 11–14 maart 2026 een interieurvakbeurs in het India International Convention and Expo Centre in New Delhi.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden