Headlam verkoopt CH-tak

Maandag 03 mei 2021

Headlam Group, het moederbedrijf van de Nederlandse grossier Headlam bv, is de verkoop van haar Zwitserse dochter Belcolor overeengekomen.
Headlam verkoopt CH-tak

De Headlam-groep zal met de verkoop van Belcolor aan het management, een zogenaamde 'management buyout', zo'n £ 12 miljoen (bijna € 14 miljoen) ontvangen. Het managementteam van vloerendistribiteur Belcolor (foto; website) bestaat uit Patrick Meier, Peter Jud, Robert Engel en Joel Schneider. Het bedrijf uit St. Gallen, dat 50 jaar bestaat, behaalde in 2020 een omzet van £ 31,1 miljoen en een winst voor belastingen van £ 1,1 miljoen. De formele voltooiing van de verkoop zal op 17 mei plaatsvinden, daarna zal Headlam geen activa of activiteiten meer hebben in Zwitserland en zich geheel richten op het VK, Frankrijk en Nederland.

De activiteiten van Headlam in continentaal Europa waren goed voor 17,2% van de totale omzet in 2020, waarbij Zwitserland qua land en bevolking het kleinste is. Belcolor heeft volgens Headlam beperkte mogelijkheden voor zinvolle organische groei of groei door acquisitie. Bovendien verschilt de Zwitserse markt aanzienlijk van de andere geografische markten qua leveranciersbestand en productmix. Daarom is er beperkte synergie mogelijk.

De opbrengsten van de verkoop zal Headlam besteden aan investeringen in de activiteiten van het bedrijf om de prestaties en groei te optimaliseren en het bereiken van de beoogde nettoschuld- en dividenduitkeringsparameters te versnellen.



Links

en.belcolor.ch
www.headlam.com
www.headlam.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, project, vloer, vloerbedekking, pvc, vinyl, laminaat, tapijt, tegel, tapijttegel, stroken, plank, parket, steen, keramisch, keramiek, tegel, stoffering, egalisatie, verwarming, vloerverwarming, ondervloer, lijm, vakkleding, ondertapijt, egaline, onderhoud, reiniging, plinten, profielen, gordijn, raambekleding, raamdecoratie, rolgordijn, plissé, verkoop, confectie, retail, detaillist, Headlam. groothandel, grossier, verkoop, acquisitie, management buy-out, overname, #belcolor, #headlam

Gerelateerd nieuws
2 Werelden in behang verenigd
Wat als de roaring twenties en het oude Egypte elkaar ontmoeten? Dan ontstaat bij Arte de collectie Luxor, met unieke prints binnen dit thema.
lees verder
Klanten doen Solza online voorstel
Online vloerenspecialist Solza introduceert Bid & Buy: een nieuwe functie waarmee klanten zelf een prijsvoorstel kunnen doen voor vrijwel iedere vloer in de webshop.
lees verder
A@W: Regenerative Architecture
Architect@Work keert op 9 en 10 september terug naar Ahoy. De vakbeurs staat dit jaar in het teken van 'Regenerative Architecture' en presenteert opnieuw een selectie van productinnovaties, lezingen en materiaaloplossingen.
lees verder
Nieuwe directeur Domotex
Voor de vakbeurzen en consumentenbeurzen van de Deutsche Messe is een nieuwe directeur benoemd, die onder andere ook verantwoordelijk wordt voor de Domotex.
lees verder
 
In prijs voor studenten
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden