Groot of juist klein bij Vibia

Zaterdag 28 oktober 2023

Het Spaanse verlichtingsmerk Vibia introduceert twee nieuwe armaturen. Hiervan is de een extra klein en kan de ander juist in een uitvoering van bijna twee meter hoog geleverd worden.
Groot of juist klein bij Vibia
Groot of juist klein bij Vibia Groot of juist klein bij Vibia Groot of juist klein bij Vibia

Array is een verkenning van draad en zijn potentieel om lichtgewicht en dynamische lichtsculpturen te creëren. De collectie bestaat uit een reeks fijne draden die strakgetrokken zijn tussen twee ringen en presenteert een verscheidenheid aan conische en cilindrische silhouetten die gecombineerd kunnen worden tot een meeslepende installatie.

 

Array is de eerste samenwerking tussen Vibia en ontwerper Umut Yamac. Uitgebalanceerd door het gewicht van de aluminium ringen, worden de draden op spanning gehouden om een delicate, lichte vorm te creëren. Een lichtbron die verborgen zit in de onderste ring, combineert zacht neerwaarts licht met een gloed naar boven. De collectie omvat drie verschillende hoogtes in verschillende vormen, waarvan de grootste bijna twee meter hoog en 124 cm in diameter is. De aluminium ringen zijn matzwarte terwijl de ringen een zachte kleur, warm terra rood, sober groen of neutraal beige zijn.

 

In zijn voortdurende evolutie als verlichtingsontwerper presenteert Antoni Arola de Flamingo Mini collectie, die bestaat uit verschillende hanglampen op kleinere schaal. Flamingo Mini's delicate, gedeconstrueerde silhouet drukt een gevoel van lichtheid uit. Kenmerkend is het gedeconstrueerde ontwerp dat de LED-lichtbron scheidt van de lagen doorschijnende diffusors, waardoor diffuse gradaties van licht ontstaan.

 

Vibia wordt in Nederland verdeeld door Eikelenboom bv uit Amsterdam en in België door Collective uit Brugge.



Links

www.vibia.com
www.collective.be
www.eikelenboom.nl

Tags

nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, project, residentieel, kantoor, hospitality, licht, verlichting, lamp, hanglamp, led, design, #collective, #eikelenboom, #vibia

Gerelateerd nieuws
 
In op beurs Rotterdam
lees verder
Tips voor minder tijd voor onderhoud
[Sponsored artikel] - Het is fijn om in een huis te wonen dat schoon en opgeruimd is. Toch kan onderhoud in huis een hoop tijd kosten. Maar er zijn manieren om het onderhoud te beperken en je huis toch schoon te houden.
lees verder
Dark introduceert Futako
Dark introduceert Futako, een nieuwe wandarmatuur met een dubbele glasvorm en warme lichtspreiding. De lamp is ontwikkeld voor onder meer hospitality- en residentiële interieurs.
lees verder
Broos herstel woonbranche
Nederlanders geven minder uit aan woonartikelen. Woonwinkels kampen daardoor met dalende rendementen of gaan failliet en zijn zoekende naar nieuwe wegen om de omzet te verhogen.
lees verder
Salone 2026 groeit, discussie ook
Salone del Mobile trok dit jaar 316.342 bezoekers uit 167 landen, met 68 procent internationale vakbezoekers en meer dan 1.900 exposanten. De beurs bevestigde opnieuw haar internationale bereik, ondanks een onrustige markt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden