Diepe teleurstelling over vonnis

Vrijdag 12 maart 2021

Vandaag heeft de rechtbank uitspraak gedaan in het kort geding dat door branchevereniging Inretail was aangespannen om de winkels in non-food weer geopend te krijgen.
Diepe teleurstelling over vonnis
De rechter geeft Inretail geen gelijk in het standpunt dat de overheid onvoldoende belangenafwegingen heeft gemaakt bij de beslissing tot winkelsluiting over te gaan. Afgelopen maandag dagvaardde Inretail de Nederlandse Staat en vandaag maakte de rechter het vonnis bekend.

 

'Een enorme teleurstelling voor alle winkels die al maanden van veiligheid topprioriteit hebben gemaakt en worstelen om te overleven,' zegt Inretail. 'Wij blijven van mening dat de staat alle belangen die spelen onvoldoende heeft af- en meegewogen toen zij besloot tot winkelsluiting over te gaan. Met de geboden alternatieven zijn voor te veel ondernemers geen realistische omzetten te halen.' Het bestuur van Inretail beraadt zich op vervolgstappen. Inmiddels heeft Inretail overigens besloten voorbreidingen te treffen om in hoger beroep te gaan.

 

Momenteel kunnen 56.000 winkeldeuren alleen omzet realiseren via click&collect en kopen op afspraak. Volledig onterecht vindt Inretail, omdat winkels veilig open kunnen. De huidige situatie is voor ondernemers als ademen door een rietje en volstrekt onvoldoende om op een rendabele manier te kunnen ondernemen. Daardoor staan 50.000 à 60.000 banen op de tocht en dreigt een kaalslag met enorme maatschappelijke en economische gevolgen. De leefbaarheid van talloze wijken, dorpen en steden staat onder druk.

De vraag is natuurlijk - nu Inretail er bij herhaling niet geslaagd is de regering van meer redelijkheid te overtuigen - of winkeliers én hun klanten dit nog langer lijdzaam afwachten.

 

Inmiddels is er wel meer beweging bij non-foodwinkels, mede door de verruiming volgende week (klant per 25 m2). Ikea heeft inmiddels verklaard vanaf volgende week de winkels weer te gaan openen en ING rapporteert vandaag dat pinbetalingen aan het stijgen zijn in non-foodwinkels. Een klein stukje hoop voor ondernemers, maar nog niet lang voldoende om weer rendabel te kunnen draaien.

 



Links

www.inretail.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, residentieel, non-food, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, informatie, lockdown, click&collect, pensioen, regeling, omstandigheden, economie, koninklijk, #inretail, #clickcollect, #clickencollect, #kiesretail

Gerelateerd nieuws
Maison&Objet naar de basis
Maison&Objet trok in januari 67.286 unieke bezoekers uit 148 landen. 2.294 Merken presenteerden zich op de beurs, waarvan 543 nieuwe. De beurs grijpt terug op de oorspronkelijke basis: vakmanschap en eigentijds design als fundament voor internationale handel.
lees verder
Weer comeback Habitat
Het woonmerk Habitat is opnieuw bezig om een comeback te maken in Europa. Er is onder andere een Nederlandse webshop is in aantocht.
lees verder
 
Biocirculaire projectvloeren
lees verder
Webinar met Lidewij Edelkoort
Het Trendinstituut organiseert op dinsdag 11 maart een webinar met trendforecaster Lidewij Edelkoort. Tijdens de online sessie blikt ze terug op actuele maatschappelijke ontwikkelingen en geeft een vooruitblik op verschuivingen binnen wonen, interieur en design.
lees verder
Profilering Nederlandse textielsector
Nederland profileert zich eind april met circulair textiel met een eigen landenpaviljoen tijdens de internationale technisch textielbeurs Techtextil in de Messe Frankfurt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden