Bloedbad bij non-food retail

Zaterdag 27 februari 2021

Door het coronabeleid van de overheid kromp de omzet van de Nederlandse non-food detailhandel met een ongekende 37,7%, het volume met 39,3%.
Bloedbad bij non-food retail
Bloedbad bij non-food retail

Nederland wordt op dit moment geregeerd door de VVD, CDA, D66 en CU. Zij zijn, meestal gesteund door de oppositiepartijen Groen Links, PvdA en SP, verantwoordelijk voor het onwezenlijke coronabeleid dat deze ongekend desastreuze resultaten voor de retail teweeg hebben gebracht. Het is handig om dat in herinnering te brengen met het oog om op de Tweede Kamer verkiezingen op 17 maart.

De omzet van totale Nederlandse detailhandel daalde in januari met 5,9%, het volume steeg met 8%. Bij foodwinkels was wel een stijging van 8,6%, zo meldt het CBS.

Bij de non-food retail noteerden alleen de drogisterijen nog een plus (4,4%), maar bij de overige winkels was het - na een reeds slechte januarimaand - (-22,3%) opnieuw om te huilen: Doe-het-zelfwinkels, waaronder keukens en vloeren, daalden met 'slechts' 12,7% (december +1,4%), dramatisch waren de omzetten van Consumentenelektronica en witgoed -32,6% (december -18,4%) en Meubels en woninginrichting -38,1% (december -10,6%).
Nog schrijnender waren de scores van Recreatie-artikelen (-43,3%), Schoenen en lederwaren (-54,2%) en Kleding (-61,5%).

De groei van de online omzet steeg wel explosief: via pure webshops werd in januari 65,9% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een recordplus van een ongelooflijke 128,7%%, totaal kwam uit op 92,1%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Circulair collectief voor kantoren
Negen bedrijven hebben zich verenigd in Captains of the New Industry. Het nieuwe collectief wil opdrachtgevers, architecten en ontwerpers eenvoudiger toegang bieden tot circulaire oplossingen voor kantoorinrichting.
lees verder
 
Consument in juni 2026 nog erg negatief
lees verder
Behoud personeelskorting
Diverse brancheorganisaties pleiten bij de Nederlandse regering om de regeling voor personeelskorting niet te schrappen.
lees verder
Interieurprofessionaldag tweejaarlijks
De Interieurprofessionaldag krijgt vanaf 2027 een nieuwe opzet. De jaarlijkse frequentie wordt verlaagd naar een tweejaarlijks evenement met meer ruimte voor beleving en verdieping.
lees verder
 
spoga+gafa klaar voor start
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden