Woonwinkels moeten weer open !

Maandag 22 februari 2021

Centrummanagers, ondernemers- en binnenstadverenigingen roepen massaal op om 3 maart de deuren te heropenen, omdat de situatie voor de winkels niet meer houdbaar is. Dit blijkt mede uit de dramatische omzetcijfers van januari.
Woonwinkels moeten weer open !

Vertegenwoordigers uit 75 dorpen en steden ondertekenden een gezamenlijke brief die naar alle politiek partijen is gestuurd. De initiatiefnemers willen zo snel terug naar de situatie van vóór 15 december toen de lockdown inging. 'De huidige mogelijkheden om te kunnen ondernemen zijn volstrekt onvoldoende.'

 

'Onze winkeliers, kappers, horecaondernemers en cultuursector zitten te springen om op een veilige, verantwoorde en gastvrije manier hun klanten en bezoekers weer te ontvangen. Hiervoor liggen per sector slimme plannen en maatregelen klaar. Plannen die bewezen effectief zijn, het mogelijk maken weer op een verantwoorde manier gastvrij te zijn en bijdragen aan het weer versterken van onze binnensteden,' schrijft algemeen directeur van Inretail, Jan Meerman, mede namens Lokaal Retailbelang, Centrum Management Academy, Collectief Corona, de branches aangesloten bij de Nationale Winkelraad en ondernemersvertegenwoordigers uit 75 verschillende plaatsen.

 

Ook de burgemeesters van alle steden ontvangen een brief, waarin ze dringend worden opgeroepen de actie te ondersteunen door via onder meer de veiligheidsregio’s het kabinet te bewegen om ondernemers toe te staan de deuren vanaf woensdag 3 maart weer te openen.

 

Inretail constateert dat de situatie in de retail non-food bij mode-, schoenen-, sport- en ook woonwinkels dramatisch verslechtert. Kaalslag van de winkelstraten dreigt. Bij bijna driekwart van de gesloten winkels kelderde de omzet in januari zestig tot honderd procent blijkt uit onderzoek met 1.300 deelnemers. Van de ondernemers is 72% heel erg bezorgd over het voortbestaan van de zaak, waar dit half januari 63% was. Het aantal ondernemers met liquiditeitsproblemen stijgt naar 56%. 'De winkels moeten zo snel mogelijk heropenen om het tij te kunnen keren,' concludeert Inretail. De lente komt er aan. Consumenten willen nieuwe dingen kopen en helpen zo de problemen bij winkeliers oplossen maar het kabinet houdt dit tegen. Terwijl de winkels coronaproof open kunnen zijn. Nederland is er aan toe.'



Links

www.centrummanagementacademy.nl
www.inretail.nl
www.lokaalretailbelang.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, residentieel, non-food, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, retaildebat, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, informatie, lockdown, click&collect, pensioen, regeling, omstandigheden, economie, koninklijk, #inretail, #clickcollect, #clickencollect, #kiesretail, #winkelsopen, #lokaalretailbelang, #centrummanagement, #centrummanagementacademy

Gerelateerd nieuws
 
Sofasysteem Ellipse
lees verder
Pionier Coretec Concept Store
Afgelopen zomer was Woonmode uit Rijswijk de eerste die in Nederland het nieuwe winkelconcept van Coretec heeft geplaatst. Met deze premium presentatie van het vloerenmerk profileert de retailer zich als woonspecialist.
lees verder
Ondernemers verwachten meer te investeren
Nederlandse ondernemers verwachten meer investeringen te doen in 2026. De winstgevendheid is in het laatste kwartaal gedaald.
lees verder
 
Klassieker met nieuwe zachtheid
lees verder
Derde winkel van traploperspecialist
De Roode Loper, een detaillist die gespecialiseerd is in traplopers, heeft haar derde winkel geopend in het hart van Amsterdam Oud-Zuid.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden