Wesco in problemen

Dinsdag 07 mei 2024

Afgelopen maart was de Duitse fabrikant van de bekende merknaam Wesco failliet gegaan en de merknaam overgenomen. Nu is voor de Nederlandse vestiging surseance aangevraagd.
Wesco in problemen

Na meer dan anderhalve eeuw moest M. Westermann & Co. GmbH, beter bekend onder de merknaam Wesco, fabrikant van huishoudelijke artikelen, half maart sluiten. Het bedrijf, vooral bekend om zijn afvalemmer en broodtrommel (zie foto; website), maar ook met keukenaccessoires en buitenkeukens in het assortiment, had in november 2023 al faillissement aangevraagd en slaagde er uiteindelijk niet in om een oplossing te vinden.

Het bedrijf was naar eigen zeggen geconfronteerd met onder meer flinke stijgingen van de materiaal- en energiekosten als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Deze konden niet volledig worden doorberekend aan de consument, wat mede leidde tot een daling van de verkoop.

Naber in Nordhorn heeft de merkrechten, websites en domeinen en de online shop van Wesco overgenomen waardoor de voortzetting van het merk en de productlijnen wel gewaarborgd werd.

Nu is de Nederlandse vestiging, Wesco International uit Barendrecht in problemen gekomen en heeft op 3 mei surseance van betaling verleend gekregen. Op 6 augustus om 15:00 uur is de crediteurenvergadering gepland. Bewindvoerder is M. van der Laarse van Dvan Advocaten uit Rotterdam, telefoon +31 6 28 88 40 85, email: matthijs.vanderlaarse@dvan.nl.



Links

www.naber.com/nl/
www.wesco-int.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, project, kantoor, retail, stylist, binnenhuisarchitect, design, decoratie, accessoires, woonaccessoires, kunst, schilderij, schilderijen, 24340896, participatie, failliet, faillissement, bankroet, faling, insolventie, boeken neerleggen, overname, doorstart, curator, merk, #naber, #wesco, #wescoint, #failliet, #faillisement, #doorstart

Gerelateerd nieuws
Drukke eerste dag Design District
Eerste indrukken van Design District 2026: inspiratie, tactiliteit en de toekomst van interieurdesign.
lees verder
Muurschimmel aanpakken
[Sponsored artikel] - Schimmel op de muur: waarom duikt deze ineens op en waarom is het vaak geen 'schoonmaakprobleem'? En hoe kan je het herkennen, veilig aanpakken en slim voorkomen?
lees verder
 
De Kock toont collectie in Mas
lees verder
Traditionele soldensysteem wankelt
Een recente uitspraak van de Belgische Raad van State kan grote gevolgen hebben voor de Belgische retailsector.
lees verder
Fonq en Naduvi verkocht
De curatoren van woonwebwinkel Fonq hebben de handelsnamen Fonq en Naduvi verkocht. Dat melden verschillende media op basis van informatie uit het faillissementsdossier.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden