Walter Knoll jubileert

Donderdag 09 april 2015

150 Jaar Walter Knoll: De meubelfabrikant werd in 1865 door Wilhelm Knoll opgericht als een leder-shop in Stuttgart, maar fabriceert sinds 1906 meubelen.
Walter Knoll jubileert

Knoll in 1974

 

 

Eigenlijk is Walter Knoll 'pas' sinds 1925 opgericht, als fabriek van gestoffeerde meubelen, daar waar Wilhelm Knoll leer gebruikte. Na grote schade die beide bedrijven opliepen in de tweede wereld oorlog was in 1950 de deelname aan de IMM in Keulen de grote doorbraak van Wilhelm Knoll, het jaar waarin Dieter Knoll het bedrijf overnam van zijn overleden vader.

In 1974 nam Wilhelm Knoll voor het eerst deel aan de Meubelbeurs in Milaan, waar het bedrijf vanaf aanstaande dinsdag ook weer aan deelneemt. Maar dan onder de naam Walter Knoll: Wilhelm wordt in 1985 namelijk overgenomen door Walther Knoll, maar verkoopt de producten onder naam 'Wilhelm Knoll Collection'.
Een jaar later, in 1975, worden ook kantoormeubelen aan het assortiment toegevoegd.

In 1993 wordt de firma overgenomen door de Rolf Benz familie.



Links

www.walterknoll.de

Tags

Nieuws, meubel, meubelen, kantoormeubel, office, meubelfabrikant, Milaan, Salone del Mobile, IMM, meubelbeurs, Keulen, jubileum, Knoll, Walter, Wilhelm.

Gerelateerd nieuws
 
Doorstart Riviera Maison?
lees verder
Showroom De Machinekamer
Meubelwinkel De Machinekamer opent een derde showroom, dit keer in Rotterdam. De Machinekamer biedt een unieke combinatie van vintage én nieuw design meubels.
lees verder
FNV akkoord CAO meubel
FNV-leden akkoord met cao-eindbod interieurbouw en meubelindustrie, zodat eventuele acties definitief geschrapt zijn.
lees verder
2e Sofacompany in A'dam
Sofacompany blijft groeien, in Nederland krijgt het bedrijf een vijfde vestiging. Dit is de tiende winkel in de Benelux.
lees verder
Afscheid CEO Fonq
Itai Gross neemt afscheid van FonQ/Navudi: ‘Klaar voor een nieuw hoofdstuk’
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden