Verruiming kopen op afspraak

Dinsdag 09 maart 2021

Terwijl de rechter de hele week nodig heeft om zich te buigen over de heropen-rechtzaak van gisteren, zijn de mogelijkheden voor het kopen op afspraak iets verruimd.
Verruiming kopen op afspraak

Vanaf dinsdag 16 maart wordt het kopen op afspraak aangepast en wordt er één klant per 25 vierkante meter toegestaan. De vorige regel van twee klanten per verdieping was verre van doordacht en bood veel grotere en ketens-winkels nauwelijks of geen verbetering. Maar zelfs met deze technische aanpassing van de regels blijft het een groot gevecht om een gezonde omzet te behalen.

De retail weer veilig heropenen is de enige echte oplossing voor het omzetprobleem, zo vindt ook non-food brancheorganisatie Inretail. De aangekondigde aanpassing van kopen op afspraak is slechts een tussenstap.

Vanaf maart vorig jaar al is getoond dat winkels veilig open kunnen. Samen met ministeries werd daarvoor een goed werkend protocol ontwikkeld. Gisteren dagvaardde Inretail de Nederlandse Staat en heeft de rechter uitgelegd, waarom zij per direct heropening van winkels eist: het kabinet heeft onder meer de economische en maatschappelijke belangen bij het besluit tot verlenging van de winkelsluiting onvoldoende meegewogen. Bovendien zijn geen volwaardige alternatieven geboden. Daarnaast wil een grote meerderheid van de bevolking de winkels open.

De rechter doet uiterlijk vrijdagochtend 12 maart om 10.00 uur uitspraak.
 
Vorige week is er vóór het heropenen van de winkel tevens een petitie gestart die inmiddels al bijna 24.000 keer is ondertekend.





Links

www.inretail.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, residentieel, non-food, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, informatie, lockdown, click&collect, pensioen, regeling, omstandigheden, economie, koninklijk, #inretail, #clickcollect, #clickencollect, #kiesretail

Gerelateerd nieuws
 
3C op Möbelmeile en terug naar NL
lees verder
Omzetgroei Jysk in Nederland
Jysk verstevigt haar positie in Nederland tijdens jubileumjaar met een sterke omzetgroei en met wederom nieuwe winkels.
lees verder
Herbenoeming commissaris EK
Nico Vanderveen is herbenoemd in Raad van Commissarissen EK Retail, waarbij hij zijn tweede termijn ingaat.
lees verder
 
Vij5 viert 20 jaar in Den Bosch
lees verder
Retail onder druk kabinetsbeleid
Het Nederlandse kabinet vergroot druk op de retail met de nieuwe miljoenennota, zo stellen een aantal brancheverenigingen (waaronder Inretail) in een verklaring.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden