Verlies Mohawk in 2023

Vrijdag 16 februari 2024

Uit de meest recente rapportage van Mohawk Industries blijkt dat het bedrijf in 2023 een fors verlies heeft geleden. Het vierde kwartaal presteerde het wel beter.
Verlies Mohawk in 2023

Mohawk Industries rapporteert voor de twaalf maanden eindigend op 31 december 2023 een nettoverlies van $ 440 miljoen. In 2023 bedroeg de netto-omzet $ 11,1 miljard, een daling van 5,1%. Het bedrijf heeft een nettowinst over het vierde kwartaal van 2023 behaald van $ 139 miljoen. De netto-omzet voor het vierde kwartaal van 2023 bedroeg $ 2,6 miljard, een daling van 1,4%.

 

In reactie op de resultaten van het bedrijf over het vierde kwartaal en het hele jaar zei voorzitter en ceo Jeff Lorberbaum: 'Onze resultaten over het vierde kwartaal waren boven verwachting, met voordelen door kostenbeheersing, productiviteit en lagere inkoopkosten. De industrie verlaagde de verkoopprijzen en wij berekenden de dalende kosten voor energie en grondstoffen door. Onder deze omstandigheden hebben we ons gericht op het optimaliseren van onze inkomsten en het verlagen van onze kosten door herstructureringsmaatregelen en productieverbeteringen. We hebben de voorraadniveaus agressief beheerd, waardoor ons werkkapitaal ten opzichte van vorig jaar met meer dan $ 300 miljoen is gedaald, acquisities niet meegerekend. We hebben ook geïnvesteerd in verkoopmiddelen, merchandising en nieuwe producten met innovatieve kenmerken om consumenten te inspireren vloeren te kopen.'

 

Voor het vierde kwartaal rapporteerde het segment Global Ceramic een stijging van 0,6% in de netto-omzet. De netto-omzet van het segment Flooring Rest of the World daalde met 1,5%. De Europese bouwproductcategorie blijft onder druk staan, met consumenten die voorzichtig blijven en retailers die hun voorraadniveaus verlagen. Het bedrijf blijft investeren in nieuwe producten voor 2024 en voeren tegelijkertijd een strakke kostenbeheersing door. Het vlaggenschipmerk Quick-Step krijgt een nieuwe impuls met inspirerende interactieve merchandising displays.

 

Het segment Flooring Noord-Amerika daalt met 3,6%. Ook in dit segment blijft men investeren in verkoop- en marketinginitiatieven om de distributie uit te breiden en de langetermijngroei te verbeteren.

Mohawk is de eigenaar van Unilin uit België, in Nederland onder andere actief met Quick-Step, Moduleo en Koninklijke Peitsman (binnenkort gezamenlijk Unilin Flooring Nederland).



Links

www.mohawkind.com
www.unilin.com
www.peitsman.nl
www.moduleo.nl
www.quick-step.nl

Tags

nieuws, interieur, vloeren, industrie, moederbedrijf, Amerikaans, keramisch, lvt, pvcvloeren, laminaatvloeren, tapijt. vloerkleden, vlaggenschip, noordamerika, europa, verlies, omzet, werkkapitaal, aandelen, beurs, koers, kosten, merchandising, winkelpresentatie, #mohawk, #unilin, #unilinflooring, #peitsman #quickstep, #moduleo

Gerelateerd nieuws
Optimalisatie verkoop Heditex
Groothandel Heditex, bekend van Meister en Bodiax-vloeren en DCS en HR Design raamdecoratieproducten, heeft belangrijke stappen gezet met de uitbreiding en optimalisatie van de verkoopbuitendienst.
lees verder
 
Uitslag bij Wolff
lees verder
Opening Intr-point Beverwijk
Intr opende vorige week een nieuwe vestiging in Beverwijk met een compleet aanbod voor de woninginrichter in Noord-Holland.
lees verder
Voorjaar Woonindustrie 2025
Van 9-12 februari opent De Woonindustrie in Nieuwegein de Voorjaarsvakdagen voor de nieuwste trends en collecties zitmeubelen, tafels, slaapoplossingen, verlichting en accessoires met gratis toegang, parkeren en catering.
lees verder
 
Veerkrachtig Heimtextil
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden