Vazen uit papierpulp

Zaterdag 24 februari 2024

Gardeco Objects, producent van kunst- en designobjecten, pakt uit met een nieuwe collectie vazen uit papierpulp, ontworpen door de gerenommeerde Braziliaanse ontwerper Domingos Tótora. Elke vaas uit de collectie Vaso Formigueiro is gemaakt uit oud papier en karton.
Vazen uit papierpulp
Vazen uit papierpulp Vazen uit papierpulp

De vazen uit de Vaso Formigueiro collectie worden volgens Gardeco op een duurzame manier geproduceerd in Tótora’s studio in Maria da Fé in Brazilië. De natuur en het landschap in deze regio, met in het bijzonder de kenmerkende majestueuze termietenheuvels, vormden de inspiratiebron voor de ontwerpen. Bovendien werkte de gemeenschap van Maria da Fe mee aan de creatie van de vazen.

 

Tijdens het maakproces worden kleine stukjes karton gebroken en omgezet tot pulp. Het vormt de basis van ieder object van Domingos Tótora. De vazen krijgen daarna hun definitieve vorm door de gerecycleerde materie met de hand te vormen tot het gewenste model. Het zorgt er verder voor dat het karton weer zijn houtachtige structuur aanneemt. Elke vaas wordt verder gekleurd met natuurlijke pigmenten en gedroogd in de Braziliaanse zon. Ook de afwerking gebeurt volledig met de hand. De aardse oker- en dieprode kleurschakeringen refereren aan de natuurlijke kleur van de grond in de landelijke gebieden Minas Gerais, de Braziliaanse staat waaruit Tótora afkomstig is.

 

Dankzij de keuze van het materiaal zijn de vazen echt lichtgewicht (maximaal 4 kg). De collectie bestaat uit vijftien unieke vormen. De hoogte van de vazen varieert van 32 tot 81 centimeter. De verkoopprijs is € 725.



Links

www.gardeco.eu

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, project, decoratie, accessoires, decoratie, accessoire, glas, glaswerk, vaas, vazen, riet, keramiek, kaarsen, woonaccessoire, decoratie-artikel,

Gerelateerd nieuws
Huus in de problemen
Woonwinkel Huus balanceert op rand van faillissement. De snelle groei heeft veel problemen in organisatie en liquiditeit veroorzaakt.
lees verder
Veranderingen interieurketen
De woonwinkel onder druk: verschuivende macht in de interieurketen, zo wordt gesteld in een artikel van De Interieurclub.
lees verder
Weer nieuwe winkels voor Jysk
Jysk opent in Nederland en België weer een aantal nieuwe winkels en groeit steeds verder door de ombouw van voormalige Leen Bakker panden.
lees verder
Outdoor living in trek op Spoga+gafa
Spoga+gafa 2026 (22–24 juni in Keulen) meldt sterke vraag naar het segment Living, met name binnen de sectoren Outdoor Decoration en Furniture. Hiervoor hebben zich veel exposanten aangemeld.
lees verder
Geen nieuwe sluitingen Leen Bakker
Woonketen Leen Bakker is niet van plan op korte termijn extra winkels te sluiten. Dat laat een woordvoerder van moederbedrijf Homefashion Group weten aan Retailtrends.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden