Vaker online aankopen voor hoger bedrag

Zaterdag 20 november 2021

In oktober 2021 verscheen alweer de 11e editie van de jaarlijkse ICT Kennis en economie monitor (2021) van het CBS.
Vaker online aankopen voor hoger bedrag
Vaker online aankopen voor hoger bedrag

In de eerste helft van 2020 kocht 71%van de Nederlanders van 12 jaar of ouder, omgerekend ongeveer 10,7 miljoen mensen, iets online. In 2019 deed 64% dit. Het gaat om mensen die aangaven in de drie maanden voorafgaand aan het onderzoek iets online gekocht te hebben.
 
Nederlanders van 12 jaar of ouder kochten via internet het vaakst (sport)kleding, schoenen of accessoires zoals tassen en sieraden (48%). 35% Bestelde maaltijden bij een restaurant, fastfoodketen of cateraar. Ongeveer 20% kocht meubels, woonaccessoires en tuinartikelen, sportartikelen, computers, tablets, mobiele telefoon, cosmetica en gedrukte boeken (foto 1).


Niet alleen doen steeds meer mensen online aankopen, ook het totale aankoopbedrag van goederen en diensten in de drie maanden voorafgaand aan het onderzoek lag in 2020 hoger. 21% Deed online aankopen voor € 500 of meer. Een jaar eerder was dat 19%. Mannen geven meer geld uit aan online aankopen dan vrouwen; 25% Van de mannen en 17% van de vrouwen gaf in totaal € 500 of meer uit.

Het bedrag dat op internet werd besteed lag het vaakst tussen € 100 en 500; 41% deed in de eerste helft van 2020 aankopen in die prijsklasse. Ook de aankoopfrequentie is toegenomen; 34% van de Nederlanders kocht zes keer of vaker iets via internet. In 2019 was dat 30%.

 

Vooral 25- tot 45-jarigen kopen via internet; in 2020 kocht 86% van hen online goederen of diensten. De groei was het grootst bij 65-plussers. Winkelde in de eerste helft van 2020 59% van de 65- tot 75-jarigen online, in 2019 was dat nog 45% (foto 2). Van de 75-plussers deed 25% in 2020 online aankopen, tegen 17% een jaar eerder.




Links

www.cbs.nl
www.retailinsiders.nl

Tags

nieuws, interieur, online, bestedingen, meubels, woonaccessoires, internet, bedden, 65plusser, winkelen, #cbs, #retailinsiders

Gerelateerd nieuws
Ambiente Living: woonwereld bijeen
[Sponsored artikel] - Van 6-10 februari 2026 is Ambiente in Frankfurt het kloppend hart van de internationale interieurwereld waar alles draait om vormgeving, sfeer en beleving, met Living voor de nieuwste woonideeën en designontwikkelingen.
lees verder
Object in Bibliotheek Rotterdam
Designbeurs Object keert begin februari 2026 terug naar het centrum van Rotterdam met een editie in de voormalige Centrale Bibliotheek aan de Hoogstraat.
lees verder
 
Afscheid tijdens ledenvergadering
lees verder
Springers Wonen failliet
De high-end interieurwinkel Springers Wonen is eergisteren helaas failliet verklaard. De zaak was gevestigd in het Maliekwartier op de Eerste Korte Baanstraat 7 in Utrecht Oost.
lees verder
Nieuw merk contactlijmen
Heditex - groothandel voor de woning- en projectinrichting, gordijnateliers, zonweringsbedrijven en parkethandel - introduceert Gekko, een nieuw assortiment contactlijmen met veel voordelen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden