Uitdaging om nieuw personeel te vinden

Maandag 30 augustus 2021

Inretail heeft onlangs een flitspeiling onder de (woon)leden gehouden en hieruit blijkt dat er veel vraag is naar nieuw personeel, maar dat het steeds moeilijker wordt om deze te vinden.
Uitdaging om nieuw personeel te vinden

Eind vorige maand is er door Inretail een peiling gehouden onder de leden om de problematiek rondom het vinden van nieuw en de behoefte voor ontwikkelen van bestaand personeel in kaart te brengen. Hierin is duidelijk te zien dat de vraag naar vakmensen groot is en dat het een behoorlijke uitdaging is de juiste medewerkers te vinden. Hieronder staan de resultaten van de peiling, specifiek voor de woonbranche.

 

Met betrekking tot vacatures:

• 67% verwacht een toename van het aantal medewerkers, met name voor verkoop en ambachtelijke functies, maar ook logistiek en klantenservice.

• 56% heeft nu daadwerkelijk een vacature open staan. De meest gebruikte wervingskanalen zijn social media, eigen netwerk, website of een online vacaturesite.

• 84% geeft aan problemen of moeilijkheden te verwachten met het invullen van de openstaande vacatures en dan met name bij de ambachtelijke en verkoopfuncties

• 90% geeft aan het (erg) moeilijk te vinden geschikte medewerkers te vinden

• 40% verwacht 1-3 maanden bezig te zijn met het invullen van de vacature

• 57% verwacht hier meer dan 4 maanden te tijd voor nodig te hebben of weet dit echt niet

 

En over het thema ontwikkeling/ opleiding:

• 2/3 van de ondernemers voert jaarlijks gesprekken met medewerkers, bij het grootste deel is een ontwikkelplan geen onderdeel van dit gesprek

• 2/3 geeft aan behoefte te hebben aan het opleiden van medewerkers of is hier al actief mee bezig, veelal is deze opleiding gericht op vakkennis, verkoop en ambacht

• 1/3 van de ondernemers geeft aan zichzelf verder te willen ontwikkeling op het vlak van management en vakkennis

• 64% is erkend leerbedrijf en biedt met name BOL en BBL stageplaatsen aan gericht op verkoop (86%) en ambacht (39%)

 

Uiteraard ondersteunt Inretail zoveel mogelijk de leden hierin, o.a. via werkindewinkel en de vacaturesitewonen.



Links

www.inretail.nl
www.vacaturesitewonen.nl
www.werkindewinkel.nl

Tags

nieuws, interieur, personeel, krapte, opleiding, ontwikkeling, ambacht, verkoop, tekorten, vacatures, ondernemers, brancheorganisatie, wonenmarkt, flitspeiling, marktonderzoek, #inretail, #werkindewinkel, #vacaturesitewonen

Gerelateerd nieuws
Hoofdkantoor Collett & Victor afgebrand
Een felle brand heeft dinsdag15 juli het hoofdkantoor van zitmeubelfabrikant Collett & Victor in Emelgem volledig in de as gelegd. De rookpluim was tot kilometers ver te zien en bij de brand is asbest vrijgekomen.
lees verder
Idd Cologne kiest voor de stad
De beursvloer verdwijnt. In plaats daarvan: de stad. Met deze strategische koerswijziging maakt Idd Cologne 2025 een opvallend statement. Van 26-29 oktober verandert Keulen in een podium voor high-end interieurdesign. Niet in beurshallen, maar midden in de stad.
lees verder
 
Showup 25: kleur en karakter
lees verder
Een feest van Lef
Elk jaar sluit HMC het jaar af met de eindejaarsexpo, dit jaar met als thema Lef.
lees verder
Doorstart Riviera Maison
Riviera Maison maakt een doorstart dankzij de overname door Dutch Interior.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden