Uitdaging om nieuw personeel te vinden

Maandag 30 augustus 2021

Inretail heeft onlangs een flitspeiling onder de (woon)leden gehouden en hieruit blijkt dat er veel vraag is naar nieuw personeel, maar dat het steeds moeilijker wordt om deze te vinden.
Uitdaging om nieuw personeel te vinden

Eind vorige maand is er door Inretail een peiling gehouden onder de leden om de problematiek rondom het vinden van nieuw en de behoefte voor ontwikkelen van bestaand personeel in kaart te brengen. Hierin is duidelijk te zien dat de vraag naar vakmensen groot is en dat het een behoorlijke uitdaging is de juiste medewerkers te vinden. Hieronder staan de resultaten van de peiling, specifiek voor de woonbranche.

 

Met betrekking tot vacatures:

• 67% verwacht een toename van het aantal medewerkers, met name voor verkoop en ambachtelijke functies, maar ook logistiek en klantenservice.

• 56% heeft nu daadwerkelijk een vacature open staan. De meest gebruikte wervingskanalen zijn social media, eigen netwerk, website of een online vacaturesite.

• 84% geeft aan problemen of moeilijkheden te verwachten met het invullen van de openstaande vacatures en dan met name bij de ambachtelijke en verkoopfuncties

• 90% geeft aan het (erg) moeilijk te vinden geschikte medewerkers te vinden

• 40% verwacht 1-3 maanden bezig te zijn met het invullen van de vacature

• 57% verwacht hier meer dan 4 maanden te tijd voor nodig te hebben of weet dit echt niet

 

En over het thema ontwikkeling/ opleiding:

• 2/3 van de ondernemers voert jaarlijks gesprekken met medewerkers, bij het grootste deel is een ontwikkelplan geen onderdeel van dit gesprek

• 2/3 geeft aan behoefte te hebben aan het opleiden van medewerkers of is hier al actief mee bezig, veelal is deze opleiding gericht op vakkennis, verkoop en ambacht

• 1/3 van de ondernemers geeft aan zichzelf verder te willen ontwikkeling op het vlak van management en vakkennis

• 64% is erkend leerbedrijf en biedt met name BOL en BBL stageplaatsen aan gericht op verkoop (86%) en ambacht (39%)

 

Uiteraard ondersteunt Inretail zoveel mogelijk de leden hierin, o.a. via werkindewinkel en de vacaturesitewonen.



Links

www.inretail.nl
www.vacaturesitewonen.nl
www.werkindewinkel.nl

Tags

nieuws, interieur, personeel, krapte, opleiding, ontwikkeling, ambacht, verkoop, tekorten, vacatures, ondernemers, brancheorganisatie, wonenmarkt, flitspeiling, marktonderzoek, #inretail, #werkindewinkel, #vacaturesitewonen

Gerelateerd nieuws
Branding via interieuraccessoires
[Sponsored artikel] - Hoe de branding van interieuraccessoires je kantoor karakter geeft? Je kantoor is het visitekaartje van je bedrijf: identiteit, sfeer en merkbeleving komen samen.
lees verder
Nauwelijks groei consumentenbestedingen
De consumptie van Nederlandse huishoudens groeit met 0,5% in november, vooral door groei bij diensten.
lees verder
 
Heimtex: Nederlands nieuws
lees verder
Weer reorganisatie Bijenkorf
De Bijenkorf heeft ruim twee jaar na de vorige wederom een reorganisatie aangekondigd waarbij er meerdere banen verloren gaan.
lees verder
Inflatie blijft redelijk stabiel
De Inflatie in Nederland was in december 2,8% bij snelle raming, vrijwel hetzelfde niveau als november. Gedurende het hele jaar zijn de prijzen ruim 3% gestegen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden